1200 tancerzy na 2 scenach. Rozpoczynają się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization

7 kwietnia 2016 13:54. 7.04.2016 Wałbrzych, Briffing prasowy przed Krajowymi Mistrzostwami International Dance Organization. (od lewej: Mariusz Gawlik – prezes Aqua Zdrój, Zygmunt Nowaczyk – wiceprezydent Wałbrzycha, Zbigniew Zasada – prezes Klubu Tańca Sportowego Sport Dance) fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


1200 tancerzy z całego kraju zjeżdża do Wałbrzycha na rozpoczynające się jutro w Hali Aqua Zdroju Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization. To największa tego typu impreza w kraju. Aby oddać skalę zawodów dość wspomnieć, że dla uczestników przygotowano ponad 3 tysiące dyplomów uczestnictwa, 586 numerów startowych, 200 pucharów, a najbardziej gorącym momencie na scenie zobaczymy 110 tancerzy jednocześnie. Rozegranych zostanie ponad 40 konkurencji a łączny czas, jaki zawodnicy spędzą na parkiecie przekroczy 48 godzin.

Rozgrywane w Wałbrzychu Mistrzostwa są jednocześnie eliminacjami do tegorocznych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, stawka więc jest wysoka i możemy liczyć na naprawdę wysoki poziom rozgrywanych zawodów.

Do Wałbrzycha przyjechała czołówka polskiej sceny JAZZ DANCE i SHOW DANCE. Jak powiedział nam Zbigniew Zasada – prezes Klubu Tańca Sportowego SPORT DANCE faworytami są grupy ze stolicy, jednak bardzo mocne grupy przyjadą z Rzeszowa, Otwocka czy Łęczycy.

REKLAMA

Aby przybliżyć czytelnikom bliżej formę zawodów warto powiedzieć, że Jazz Dance to ponad 100-letnia dyscyplina tańca, przeżywająca w ostatnich latach swoisty renesans. Taniec jazzowy sprawia ogólne wrażenie tańca „lekkiego i niezależnego” tak jak taniec współczesny czy modern dance, lecz zaraz po balecie jazz jest jedną z najtrudniejszych technik tanecznych i wymaga wielkiej pracy tancerza.

W Aqua Zdroju zobaczymy także SHOW DANCE i PRODUCTION – formy łączące taniec z teatrem w sposób jeszcze bardziej ścisły niż sam JAZZ DANCE. W obu przypadkach to scenki czy krótki etiudy teatralne opowiadane za pomocą tańca, z tą różnicą, że show dance ogranicza czasowo czas trwania pokazu od 1,5 do 4 minut. W production tancerze mają pełną dowolność w przedstawienie swojej interpretacji opowiadanej historii.

Szczególnie zapraszamy do udziału w Gali Zawodów, która rozpocznie się w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 17.30.

Informacja o cenach biletów oraz szczegółowy terminarz zawodów dostępne są na stronach internetowych spółki Aqua Zdrój. www.aqa-zdroj.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 kwietnia 2016 13:54
`