Dodano: 23 stycznia 2020 09:48

Tak wygląda prawdziwa zima. Tęsknicie? Wystarczy skoczyć do Zieleńca [FOTO]

Tematy: 


Mieszkańcy Wałbrzycha czy Świdnicy powoli zapominają, jak wygląda śnieg. Tegoroczna zima pozostawia wiele do życzenia. W niektórych miejscach śnieg pojawił się zaledwie na moment, ale w górach, są miejsca, gdzie sytuacja wygląda znacznie lepiej.

Miłośnikom zimowego szaleństwa nie sprzyjał ciepły grudzień i rekordowo „upalny” styczeń. W niższych partiach Sudetów pogoda bardziej przypomina jesień, zima pojawiła się jedynie w wyższych partiach Karkonoszy. Taka aura to przede wszystkim spory problem dla właścicieli ośrodków narciarskich, tym bardziej, że pogoda w ostatnich tygodniach nie pozwalała nawet na uruchomienie armatek śnieżnych.

Ostatnio nieco sytuacja się poprawiła i prawdziwa zima zawitała między innymi do Zieleńca. To dobra wiadomość, bo przypomnijmy, pierwsze regiony w kraju rozpoczęły właśnie ferie. Narzekać nie mogą także miłośnicy sportów zimowych.

–  Aktualnie do dyspozycji narciarzy oddajemy 21 spośród 29 kolei i wyciągów oraz 30 tras narciarskich o łącznej długości ok 15 kilometrów na których zalega od 20 do 60 cm śniegu. Większość wyciągów jest czynna od 09:00 do 21:00. Oczywiście przed wyjściem na stok zawsze zachęcamy do sprawdzenia na stronie czy w mediach społecznościowych bieżących informacji, bo rozkład jazdy i dostępność tras może na przykład na przestrzeni nocy ulegać zmianie – mówi Grzegorz Głód z Zieleniec Ski Arena.

Zieleniec Ski Arena fot. użyczone

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015