Tak może działać karta mieszkańca w Wałbrzychu. To system firmy, która wygrała przetarg

6 marca 2024 07:57. Tak może działać karta mieszkańca w Wałbrzychu. To system firmy, która wygrała przetarg

Niespełna osiemdziesiąt cztery tysiące złotych ma kosztować wprowadzenie i utrzymywanie systemu karty mieszkańca „Kocham Wałbrzych”. Najlepszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez miasto złożyła firma z miejscowości Ząbki. Okazuje się, że firma ma już gotowy system, który wprowadziła już w kilku gminach w kraju. Jak działa?

Zgodnie z umową, która była częścią przetargu, wprowadzanie systemu karty mieszkańca w Wałbrzychu podzielono na dwa etapy. W pierwszym firma ma wdrożyć system, przygotować stronę internetową, aplikację mobilną i ma wydrukować i dostarczyć trzy tysiące kart. Dodatkowo ma dostarczyć sześć czytników do kart. W drugim etapie ma firma ma utrzymać cały system. Dodatkowo miasto może zamówić siedem tysięcy niespersonalizowanych kart. Pierwszy etap ma być wykonany w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy.

Firma, która wygrała przetarg, ma gotowy system do obsługi kart mieszkańca. Wprowadziła je już między innymi w Rybniku, gminie Suchy Las, Ustrzykach Dolnych, Tarnowie Podgórnym, Sosnowcu czy Poznaniu.

REKLAMA

Każda karta ma specjalną stronę internetową, na której można się zarejestrować. Można to zrobić także przez aplikację. W większości miast karty są wirtualne. Decyzja taka tłumaczona jest troską o ekologię i mniejszą produkcją plastiku, choć na specjalny wniosek gminy wydają tradycyjne, plastikowe karty. Część kart zawiera zdjęcie właściciela.

Jak będzie ostatecznie wyglądał system w Wałbrzychu? Tego dowiemy się zapewne w ciągu kilku najbliższych tygodni. Wciąż nie wiadomo, jak szeroki będzie zakres obowiązujących zniżek i jakich instytucji będzie dotyczył. Do tej pory miasto potwierdziło jedynie zniżkę na wstęp na budowaną w Parku Jana III Sobieskiego wieżę. Z kartą wejście ma kosztować złotówkę.

Realizacje firmy, która wygrała przetarg w Wałbrzychu, można znaleźć pod adresem – https://cyfrowe-miasto.pl/realizacje

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 marca 2024 07:57
`