Tak mogą wyglądać wałbrzyskie urzędy. Jutro akcja sadzenia drzew… i pnączy

9 października 2019 10:06. Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Oprócz ponad półtora tysiąca drzew jutro przy ścianach wałbrzyskich instytucji pojawią się także winoroślą, bluszcze i inne pnącza. Miasto chce w ten sposób tworzyć zielone ściany, które są idealnym pochłaniaczem spalin, dodatkowo… pięknie wyglądają.

Pnącza mają pojawić się przede wszystkim na budynkach miejskich instytucji i budynkach wspólnot, które wyrażą chęć zasadzenia takich roślin.

To kilkadziesiąt budynków. Sadzonki otrzymają także spółdzielnie mieszkaniowe, które będą obsadzały boksy ze śmietnikami i niektóre budynki – mówi Michael Liguz, ogrodnik miejski.

REKLAMA

Pnącza pojawią się między innymi na budynku urzędu miejskiego na Placu Magistrackim. Takie rośliny rosną około metra rocznie, a to oznacza, że pierwsze efekty akcji zobaczymy za kilka lat.

Wspólnoty, które chcą dołączyć do akcji powinny zgłosić się do urzędu miejskiego, do Biura Ochrony Środowiska. W czasie jutrzejszej akcji sadzonki będą rozdawane także przed wałbrzyskim magistratem. Przygotowano kilkaset roślin – zapewniają urzędnicy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 października 2019 10:06
`