Dodano: 20 września 2022 08:17
Tak ma wyglądać letni basen w Kamiennej Górze. Miasto chce wybudować kompleks nad istniejącym zalewem
Okazją do prezentacji wizualizacji letniego kompleksu jest przygotowanie tak zwanego programu funkcjonalno-użytkowego, który jest jednym z niezbędnych dokumentów do rozpoczęcia inwestycji. Wkrótce, jak zapewnia miasto, ma być ogłoszony przetarg na budowę kompleksu w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Budowa kompleksu, który ma powstać na działce o powierzchni ponad 16,5 tysiąca metrów kwadratowych ma kosztować 11 mln złotych. Ma on powstać na terenie obecnej plaży nad kamiennogórskim zalewem i placach znajdujących się powyżej.
– Na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego Zalew ma zostać zbudowany basen pływacki, baseny rekreacyjne, brodzik dla dzieci oraz wodny plac zabaw – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Basen pływacki ma mieć lustro wody o powierzchni 98 metrów kwadratowych, basen rekreacyjny – 116 metrów kwadratowych. W planach jest także basen ze sztuczną falą, rwącą rzeką czy zjeżdżalnią o powierzchni blisko 200 metrów kwadratowych. W sumie lustro wody wszystkich niecek ma mieć 440 metrów kwadratowych powierzchni.
Niecki wyposażone będą także w dodatkowe urządzenia, między innymi masażery i gejzery.
Miasto na budowę kompleksu dostało blisko 10 mln złotych z rządowego programu Polski Ład.

Tak ma wyglądać letni basen w Kamiennej Górze. Miasto chce wybudować kompleks nad istniejącym zalewem fot. materiały prasowe UM Kamienna Góra

Tak ma wyglądać letni basen w Kamiennej Górze. Miasto chce wybudować kompleks nad istniejącym zalewem fot. materiały prasowe UM Kamienna Góra

Tak ma wyglądać letni basen w Kamiennej Górze. Miasto chce wybudować kompleks nad istniejącym zalewem fot. materiały prasowe UM Kamienna Góra

Zobacz także
- Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry. Podpisano umowę na rewitalizację linii kolejowej
- Popisywał się pistoletem przed koleżankami. 21-latek uszkodził okno. Grozi mu nawet 5 lat więzienia
- Wałbrzych. Auto wypadło z Alei Podwale. Policja o wczorajszej kolizji
- Zmowa przetargowa na inwestycje komunalne? Tymi miastami poza Wałbrzychem interesują się śledczy
- Kolizja wodorowego autobusu z osobówką w Wałbrzychu. Utrudnienia na ulicy Wieniawskiego
- Burze, a lokalnie nawet grad. Ostrzeżenie IMGW
Najczęściej czytane
Karol Nawrocki w Wałbrzychu. Było o CPK i Górniku Wałbrzych
Wałbrzych. Wyburzono spory kwartał w Śródmieściu. W środku miasta powstał wielki, pusty plac
Czeskie media piszą o scenach, jak z filmu. Obława na granicy z Czechami
Wałbrzych. Auto wjechało w płot. Kierowca uciekł
Przetarg napisany pod konkretną ofertę? Śledczy o sprawie dotyczącej wałbrzyskiej spółki komunalnej