Tak będzie wyglądała wieża na Dzikowcu? Starostwo pokazuje koncepcję i ogłosza przetarg

28 lutego 2023 14:32. Koncepcja wieży widokowej na Dzikowcu. Źródło: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Po kilku miesiącach przygotowań, ustaleń i umów między innymi z Lasami Państwowymi Starostwo Powiatowe w Walbrzychu ogłosiło przetarg na budowę wieży widokowej na Dzikowcu. Postępowanie ma wyłonić wykonawcę, który nie tylko wybuduje wieżę w zakładanym budżecie, ale przede wszystkim ją zaprojektuje i dokona wszelkich koniecznych odbiorów.

Jak informuje w komunikacie wałbrzyskie starostwo będzie to najwyższa wieża w regionie. Będzie miała wysokość około 38-39m, z tym, że wysokość pomostu widokowego znajdzie się na 32-33 metrach. Poza turystyczną, wieża ma pełnić funkcję monitoringu PPOŻ dla Lasów Państwowych oraz być miejscem dla przekaźników sygnału radiowego dla służb.

Inwestycja, która zrealizowana będzie na styku trzech gmin: Czarnego Boru, Boguszowa-Gorc i Mieroszowa ma na celu pobudzenie turystyki oraz zapewnienie bezpieczeństwa w tym bardzo trudnym terenie. Finansowana ma zostać ze środków Rządowego Programu Polski Ład i budżetu Powiatu Wałbrzyskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi turyści wejdą na nią pod koniec wakacji 2024 roku.

REKLAMA

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 lutego 2023 14:32
`