Tak będzie wyglądała wieża na Dzikowcu? Starostwo pokazuje koncepcję i ogłosza przetarg

28 lutego 2023 14:32. Koncepcja wieży widokowej na Dzikowcu. Źródło: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Po kilku miesiącach przygotowań, ustaleń i umów między innymi z Lasami Państwowymi Starostwo Powiatowe w Walbrzychu ogłosiło przetarg na budowę wieży widokowej na Dzikowcu. Postępowanie ma wyłonić wykonawcę, który nie tylko wybuduje wieżę w zakładanym budżecie, ale przede wszystkim ją zaprojektuje i dokona wszelkich koniecznych odbiorów.

Jak informuje w komunikacie wałbrzyskie starostwo będzie to najwyższa wieża w regionie. Będzie miała wysokość około 38-39m, z tym, że wysokość pomostu widokowego znajdzie się na 32-33 metrach. Poza turystyczną, wieża ma pełnić funkcję monitoringu PPOŻ dla Lasów Państwowych oraz być miejscem dla przekaźników sygnału radiowego dla służb.

Inwestycja, która zrealizowana będzie na styku trzech gmin: Czarnego Boru, Boguszowa-Gorc i Mieroszowa ma na celu pobudzenie turystyki oraz zapewnienie bezpieczeństwa w tym bardzo trudnym terenie. Finansowana ma zostać ze środków Rządowego Programu Polski Ład i budżetu Powiatu Wałbrzyskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi turyści wejdą na nią pod koniec wakacji 2024 roku.

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 28 lutego 2023 14:32
`