Szukano jej u nas. Jest w Mamerkach? Na tropie bursztynowej komnaty

11 czerwca 2019 10:36.

Tematy: 


Ta informacja rozbudziła w ostatnich godzinach nie tylko wyobraźnię pasjonatów historii. Czy bursztynowa komnata, której szukano między innymi w Górach Sowich czy Bolkowie jest na Mazurach? To tam odnaleziono ukryte wejście, które może prowadzić do nieznanych dotychczas części kompleksu.

Śmiało można mówić o przełomie. Dzięki zaawansowanej technice udało się zlokalizować podziemny tunel. Po odkopaniu znalezionego miejsca, rzeczywiście odnaleziono właz – podaje cytując jednego z pracowników muzeum w Mamerkach serwis RMF24.pl.

Wszystko wskazuje na to, że korytarz nie był otwierany od II wojny światowej. Nie wiadomo jeszcze jak głęboki jest tunel. Wejście do środka nie będzie łatwe, właz, który może waży około 100 kilogramów został zasypany ziemią. A na jego powierzchni urosło drzewo.

REKLAMA

To jednak w tunelu, do którego prowadzi przejście może, zdaniem części historyków, znajdować się bursztynowa komnata. Niewykluczone także, że pod ziemią mogą być inne przedmioty czy po prostu dokumenty.

Przedstawiciele obiektu zapewniają, że zrobią wszystko by w najbliższych tygodniach otworzyć tajemniczy właz. Warto dodać, że odnaleziono go w okolicy, w której w ostatnich latach bezskutecznie poszukiwano nieznanych części bunkrów.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 czerwca 2019 10:36
`