Szpital w Wałbrzychu. Znamy nazwisko nowego dyrektora. O stanowisko walczyły cztery osoby

13 stycznia 2022 16:22. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Do konkursu na stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu zgłosiło się czterech kandydatów. Jedno ze zgłoszeń nie spełniało formalnych wymogów, dlatego do konkursu dopuszczono trzech kandydatów. Ostatecznie wybrano jedną osobę, która będzie rekomendowana zarządowi województwa do objęcia stanowiska. Kim jest prawdopodobnie przyszły dyrektor wałbrzyskiej placówki?

Komisja konkursowa po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych zarekomendowała na stanowisko Dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu Pana Mariusza Misiunę. Rekomendacja zwycięskiej kandydatury zostanie przedstawiona do zatwierdzenia Zarządowi Województwa Dolnośląskiego. Rozpoczęcie pracy przez nowego Dyrektora Szpitala planowane jest w lutym br. – informuje w specjalnym komunikacie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Do konkursu zgłosiły się cztery osoby. Jedna z aplikacji nie spełniała wymogów formalnych. Czego oczekiwano od przyszłego dyrektora? Kandydat musiał posiadać między innymi wyższe wykształcenie, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oraz doświadczenie pozwalające na pełnienie obowiązków dyrektora. Kandydaci musieli zaprezentować własne koncepcje funkcjonowania wałbrzyskiego szpitala.

Przypomnijmy, w sierpniu ze stanowiska zwolniono Mariolę Dudziak. Zarząd województwa informował wówczas, że stracił zaufanie do dyrektor. Obowiązki dyrektora przejęła Adriana Tomusiak, która ostatecznie nie wystartowała w konkursie.

Kim jest Mariusz Misiuna? Jak informuje urząd marszałkowski Misiuna pełnił między innymi obowiązki dyrektora Szpitala imienia świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, kierował również Zespołem Opieki Zdrowotnej w Złotoryi – Szpitalem imienia A. Wolańczyka.

Jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego ze specjalizacją ekonomii menadżerskiej oraz absolwentem podyplomowych studiów z Zarządzania w podmiotach leczniczych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Obecnie jako członek zarządu Regionalnego Centrum Zdrowia oraz Lubmed zarządza działalnością szpitala oraz zespołu przychodni – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Dodano: 13 stycznia 2022 16:22
`