Dodano: 29 grudnia 2021 21:02

Szpital w Wałbrzychu. Jest konkurs na stanowisko dyrektora. Chętni mogą się zgłaszać do 10 stycznia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Specjalistyczny Szpital imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora placówki. Przypomnijmy, w sierpniu ze stanowiska zwolniono Mariolę Dudziak. Jej obowiązki przejęła tymczasowo Adrianna Tomusiak, która wcześniej pracowała w Czarnym Borze. Teraz szpital ogłosił konkurs na to stanowisko. Jakie wymagania?

Kandydat na dyrektora powinien posiadać wyższe wykształcenie, posiadać wiedzę i doświadczenie, dające rękojmię prawidłowego wykonania obowiązków dyrektora, posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy – czytamy w opisie konkursu na stanowisko.

Dokumenty należy dostarczyć do 10 stycznia do godziny 15.30.

REKLAMA

Kandydaci,  w  ramach  rozmów  indywidualnych  prowadzonych  przez  Komisję Konkursową powinni przedstawić koncepcję zarządzania oraz strategię rozwoju Specjalistycznego Szpitala im. Dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu – czytamy w ogłoszeniu o konkursie.

Przypomnijmy, w sierpniu stanowisko dyrektora straciła Mariola Dudziak, która miała nie wywiązywać się z obowiązków dyrektora szpitala, nie wykonywać poleceń służbowych wydawanych przez Urząd Marszałkowski, nadzorujący szpital oraz wprowadzać w błąd dyrekcję Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Te działania zdaniem urzędników spowodowały, że szpital w Wałbrzychu stracił możliwość udziału w pilotażowym programie Centrum Zdrowia Psychicznego.

Zwolnienie Dudziak wywołało falę niezadowolenia i protestów zarówno ze strony mieszkańców miasta, jak i części personelu szpitala.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu objęła Adrianna Tomusiak, który do tej pory pełniła funkcję dyrektora w Zakładzie Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także