Szpital w Wałbrzychu. Dyrektor ds medycznych zrezygnował z pełnionej funkcji

7 stycznia 2022 14:23. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dr Mariusz Krata, jeszcze niedawno brylujący w telewizji Dami dyrektor ds lecznictwa odszedł z zajmowanego stanowiska.  Zastąpił go pochodzący z Wrocławia dr n.med Marceli Łukaszewski, anestezjolog ze szpitala przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Nieoficjalnych, ponieważ ani szpital, ani Urząd Marszałkowski nie odpowiadają na pytania dotyczące sytuacji w wałbrzyskim szpitalu.

Dr. Krata obowiązki dyrektora ds medycznych objął w październiku ubiegłego roku. Zastąpił na tym stanowisku dra Romualda Komandowskiego, który z pracy zrezygnował z powodów zdrowotnych. Obowiązki dyrektora ds medycznych pełnił niecałe trzy miesiące, do końca grudnia 2021 roku.

To między innymi dr Krata twierdził, że list chirurgów alarmujących o dramatycznej sytuacji na oddziale chirurgi to „pomówienia i oszczerstwa”. Zarzucił lekarzom ze szpitala Sokołowskiego kłamstwo i chęć destabilizacji pracy placówki.

–  Moim zdaniem po to, żeby zdestabilizować pracę oddziału i zniszczyć oddział. Nie umiem powiedzieć, dlaczego i co kierowało tymi ludźmi. To świadome podawanie nieprawdy, świadome wprowadzanie opinii publicznej w błąd – mówi wówczas dyrektor Mariusz Krata.

Sprawa której dotyczył list – konieczności zastąpienia lekarza przy czynnościach operacyjnych przez pielęgniarkę instrumentariuszkę nie została wyjaśniona do dziś.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 7 stycznia 2022 14:23
`