Szpital w Wałbrzychu. Dyrektor ds medycznych zrezygnował z pełnionej funkcji

7 stycznia 2022 14:23. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dr Mariusz Krata, jeszcze niedawno brylujący w telewizji Dami dyrektor ds lecznictwa odszedł z zajmowanego stanowiska.  Zastąpił go pochodzący z Wrocławia dr n.med Marceli Łukaszewski, anestezjolog ze szpitala przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Nieoficjalnych, ponieważ ani szpital, ani Urząd Marszałkowski nie odpowiadają na pytania dotyczące sytuacji w wałbrzyskim szpitalu.

Dr. Krata obowiązki dyrektora ds medycznych objął w październiku ubiegłego roku. Zastąpił na tym stanowisku dra Romualda Komandowskiego, który z pracy zrezygnował z powodów zdrowotnych. Obowiązki dyrektora ds medycznych pełnił niecałe trzy miesiące, do końca grudnia 2021 roku.

To między innymi dr Krata twierdził, że list chirurgów alarmujących o dramatycznej sytuacji na oddziale chirurgi to „pomówienia i oszczerstwa”. Zarzucił lekarzom ze szpitala Sokołowskiego kłamstwo i chęć destabilizacji pracy placówki.

REKLAMA

–  Moim zdaniem po to, żeby zdestabilizować pracę oddziału i zniszczyć oddział. Nie umiem powiedzieć, dlaczego i co kierowało tymi ludźmi. To świadome podawanie nieprawdy, świadome wprowadzanie opinii publicznej w błąd – mówi wówczas dyrektor Mariusz Krata.

Sprawa której dotyczył list – konieczności zastąpienia lekarza przy czynnościach operacyjnych przez pielęgniarkę instrumentariuszkę nie została wyjaśniona do dziś.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 stycznia 2022 14:23
`