Dodano: 26 listopada 2021 16:57
Szpital w Wałbrzychu. Chirurgia wkrótce wznowi pracę. Walka o pediatrię trwa
Chirurgia po tym, jak pojawiło się na niej ognisko koronawirusa wstrzymała przyjęcia. Szpital zapewnia jednak, że pacjenci ostrodyżurowi są przyjmowani. Chodzi o nagłe przypadki. W przyszłym tygodniu chirurgia ma wrócić do normalnej pracy. Walka o pediatrię trwa. Przypomnijmy, ten oddział ma zapewnioną pracę do końca roku. Później może zabraknąć lekarzy.
– Kwestia dwóch, trzech tygodni, lekarze deklarują, że zaczniemy realizować operacje planowe – tak sytuację na chirurgii komentuje dyrektor Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu Adriana Tomusiak.
Problemy są także na pediatrii. Oddział ma zapewnione funkcjonowanie do końca roku. Jego działalność po Nowym Roku z powodów kadrowych stoi pod znakiem zapytania.
– Cały czas trwają rozmowy. Jeden z lekarzy zdeklarował się pomóc. Jeszcze jeden lekarz zdeklarował się pomóc na dyżurach na oddziale pediatrycznym. Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem tego tematu – zapewnia Tomusiak.
Okazuje się, że kwestią, która przysparza problemy jest lokalizacja oddziału, który dziś mieści się przy ulicy Batorego. Problemy z prowadzeniem oddziału miały by być mniejsze, gdyby ten był na Piaskowej Górze.
– Dokładamy wszelkich starań, żeby utrzymać oddział. Jest to dla nas jeden z wielu priorytetów. Staramy się rozwiązać tę sytuację. Prowadzimy bardzo intensywne rekrutacje. Kluczową sprawą jest jakby funkcjonowanie tego oddziału przy szpitalu Sokołowskiego – mówi Tomusiak.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
O sytuacji w szpitalu pełniąca obowiązki dyrektora Adriana Tomusiak mówiła w czasie konferencji prasowej zwołanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Spotkanie miało być odpowiedzią na zarzuty polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy na podobnej konferencji pytali o kondycję wałbrzyskiej placówki medycznej.
Na dzisiejszym spotkaniu w Wałbrzychu pojawili się marszałkowie Cezary Przybylski, Marcin Krzyżanowski i Grzegorz Macko.
Jednym z poruszonych tematów była także kwestia zabiegu chirurgicznego, o którym w apelu do wojewody i ministra zdrowia pisali medycy związany z placówką. Kilka tygodni temu informowali oni o sytuacji, w której w czasie operacji jeden z medyków miał przerwać zabieg, a procedurę dokończyła instrumentariuszka. Medyk miał pozostać na sali.
Dziś dyrektor Tomusiak potwierdziła, że po tym zabiegu pojawił się protokół rozbieżności podpisany przez instrumentariuszkę.
– Pojawił się protokół niezgodności, natomiast co w nim było napisane, wolałbym pozostawić tutaj w kwestii dalszej realizacji czynności przez prokuraturę – mówi Adriana Tomusiak.
Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.
Zobacz także
- Stypendia sportowe i nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy sportowych
- Seria zatrzymań poszukiwanych przez wałbrzyską policję
- 41. Bieg Krasnali w Czarnym Borze już w ten weekend
- Dobra wiadomość dla mieszkańców Ziemi Wałbrzyskiej
- Szczawno-Zdrój szykuje się na 33. finał WOŚP
- W urzędzie miejskim doszło do szarpaniny ze strażą miejską? Jest prokuratorskie śledztwo
Najczęściej czytane
- Wszyscy Polacy zapłacą za wodorową rewolucję w Wałbrzychu? Miasto zrozumiało, że wodór jest drogi
- Wałbrzych. Znamy ceny biletów na lodowisko. Atrakcja ruszy 31 stycznia
- Pierwszy autobus wodorowy już popsuty. Nie wiadomo jak długo potrwa naprawa
- Nowe miejsca z odcinkowym pomiarem prędkości. W naszym regionie cztery lokalizacje
- Tajemniczy pożar i śmierć koło Rzeczki. Śledczy szukają świadków