Szpital w Wałbrzychu. Affidea chce leczyć pacjentów z naszego miasta w innych ośrodkach

13 kwietnia 2022 12:23. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Międzynarodowe Centrum Onkologiczne Affidea zapewni pacjentom onkologicznym, zakwalifikowanym do leczenia radioterapeutycznego z Wałbrzycha i okolic, leczenie w innych placówkach sieci – informuje spółka. Spółka zapewnia także zakwaterowanie i przejazd do swoich ośrodków zlokalizowanych w innych województwach. Przypomnijmy, Specjalistyczny Szpital imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu zrezygnował z dalszej współpracy ze spółką, która prowadziła leczenie na Piaskowej Górze.

Wałbrzyski szpital zapewnia, że planowane zmiany organizacyjne, dotyczące leczenia onkologicznego i radioterapii będą sukcesywnie wprowadzane w połowie roku i wynikają z wygaśnięcia umowy z firmą Affidea.

Firma w przesłanym dziś dla mediów oświadczeniu zapewnia, że stworzyła możliwość leczenia dla pacjentów z Wałbrzycha w swoich ośrodkach w innych regionach.

REKLAMA

Z takiego rozwiązania będą mogli skorzystać ci pacjenci, którzy zostali zakwalifikowani do leczenia ambulatoryjnego, a termin w innych ośrodkach w regionie będą zbyt odległe. Pacjenci z Wałbrzycha będą mogli się leczyć w Poznaniu i Koszalinie.

Zdajemy sobie sprawę, że dla pacjentów decyzja o leczeniu poza Wałbrzychem może być trudna, tym nie mniej kryterium czasu jest w chorobie onkologicznej niezmiernie ważne. Dlatego wyszliśmy z taką inicjatywą – mówi Agnieszka Szydłowska, członek zarządu Affidea.

Przypomnijmy, firma świadczyła usługi radioterapii w Wałbrzychu od piętnastu lat. Rocznie leczyła około tysiąca czterystu pacjentów. Jak czytamy w komunikacie, Affidea jest otwarta na możliwości kontynuacji umowy ze szpitalem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 kwietnia 2022 12:23
`