nasz news Szpital im. Sokołowskiego. Część oddziałów w trybie ostrego dyżuru

28 marca 2020 19:49. Szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Szpital im. Sokołowskiego funkcjonuje normalnie, chociaż część oddziałów pracuje w trybie ostrego dyżuru. Kwarantannie poddanych zostało kilku lekarzy pracujących na oddziale pulmonologicznym i OIOMie szpitala po tym, jak pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa stwierdzono u lekarza z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, który w wałbrzyskim szpitalu wykonywał zabiegi.

Ciągłość pracy szpitala potwierdził prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który powiedział:

– Stosujemy zasadę, że wymieniamy się co dwa tygodnie. Część koleżanek i kolegów jest w domu po to, że gdyby się okazało że my musimy poddać się kwarantannie albo że będziemy mieli wyniki dodatnie to oni przyjdą i będą pomagać pacjentom, wszystkim, również tym, którzy ie mają nic wspólnego z infekcją koronawirusa

Przypomnijmy, że obecnie Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przy ulicy Grabiszyńskiej to we Wrocławiu można nazwać epicentrum koronawirusa na Dolnym Śląsku. Spośród 193 dotychczasowych zakażeń w naszym. regionie aż 33 to pracownicy i pacjenci tego szpitala. Chorzy są lekarze, pielęgniarki, salowe, pracownica kuchni. Co kilka godzin na jaw wychodzi kolejne zakażenie. Kilkadziesiąt osób ze szpitala wciąż czeka w kwarantannie na wyniki swoich badań. Nie pracuje oddział pulmonologiczny i OIOM. Wstrzymano planowe zabiegi.

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 28 marca 2020 19:49
`