„Szklanka” na trasie ze Świebodzic do Wałbrzycha. Fatalne warunki na drogach

14 stycznia 2019 19:05. Oblodzona droga krajowa 35 koło Książa. Fot. użyczone

Tematy: 


Fatalne warunki na krajowej trzydziestce piątce ze Świebodzic do Wałbrzycha. Przelotne opady śniegu i utrzymujący się mróz sprawił, że na tak zwanych „górkach świebodzickich” droga zamieniła się w lodowisko. Problemy z podjazdem pod górkę miały nie tylko ciężarówki, ale także samochody osobowe. Kierowcy utknęli w ponad kilometrowy korku. Po godzinie, dopiero kilkanaście minut temu udało się częściowo udrożnić przejazd. Auta mogą podjeżdżać jednym pasem.

O fatalnych warunkach informują nas kierowcy z całego regionu. Ślisko jest także na trasie do Boguszowa-Gorc, Nowej Rudy, Kłodzka czy Kamiennej Góry. Gołoledź miejscami pojawia się także na ulicach Wałbrzycha. Aura utrudnia jazdę także na głównych trasach w regionie – S3, S5 czy A4.

fot. Szklanka na trasie ze Świebodzic do Wałbrzycha fot. użyczone / czytelnik

REKLAMA

Służby apelują o dostosowanie stylu jazdy do panujących warunków. Jeżeli nie musicie, nie wyjeżdżajcie wieczorem na ulice.

Zdaniem synoptyków taka aura utrzyma się do rana. Możliwe są przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. To w połączeniu z niewielkim mrozem sprawi, że na drogach wciąż będzie bardzo ślisko. Jutro w dzień ma nastąpić niewielkie ocieplenie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 stycznia 2019 19:05
`