Dodano: 3 kwietnia 2023 11:56

Szeroka akcja wałbrzyskiej policji. Siedemnaście osób zatrzymanych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Policjanci z naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego od minionego czwartku prowadzili szeroko zakrojone działania poszukiwawcze mające na celu zatrzymanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości na naszym terenie – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. W tym czasie zatrzymano łącznie siedemnaście poszukiwanych osób. Dwie z nich powinny być w więzieniu.

Jak zapewnia policja, mundurowi cały czas prowadzą działania, których celem jest złapanie osób, próbujących uniknąć kary. W ciągu czterech ostatnich dni zatrzymano w sumie siedemnaście osób.

W czwartek w ręce mundurowych na terenie naszego miasta i powiatu wpadło sześć osób, w piątek do grupy zatrzymanych dołączyło kolejnych siedmiu poszukiwanych, w sobotę wpadły kolejne trzy, a dzisiaj o poranku ostatnia siedemnasta osoba. Część nich już trafiła za kraty więzienia za popełnione wcześniej przestępstwa. Niektórzy za niezapłacenie orzeczonej w postępowaniu przed sądem grzywny odbywają teraz zastępczą karę aresztu. Kilka osób uniknęło kary przez uiszczenie w tym samym dniu zaległości, a niektórzy byli poszukiwani do ustalenia miejsca pobytu, celem ich późniejszego przesłuchania przez sąd lub prokuraturę w różnych postępowaniach karnych – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

W tej grupie są dwie osoby, które powinny być w więzieniu. To 20-latek, który powinien spędzić pięć miesięcy za kradzieże oraz zatrzymany w Szczawnie-Zdroju 41-latek, który za kratki trafi na rok i dwa miesiące.

Szeroka akcja wałbrzyskiej policji. Siedemnaście osób zatrzymanych fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Szeroka akcja wałbrzyskiej policji. Siedemnaście osób zatrzymanych fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także