Szełemej bohaterem jednego z maili Dworczyka. Minister pisze o „cynicznym facecie”

25 października 2021 18:15. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej (L) i Minister Michał Dworczyk (R) fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej (L) i Minister Michał Dworczyk (R) fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Przed „cynicznym facetem” w mailu zaadresowanym między innymi do Wojciecha Myśleckiego i Mateusza Morawieckiego ostrzega Michał Dworczyk. Ostrzeżenie pojawiło się w kontekście sprawy z czerwca ubiegłego roku, a dotyczącej zdejmowania banerów kandydatów na Prezydenta RP przez wałbrzyską straż miejską.

Wojtku, wybacz że to piszę – wiem jak lubisz Szełemeja – ale tak cynicznego faceta dawno nie spotkałem. Proszę Cię – nie pozwól by Tobą manipulował… – pisze Michał Dworczyk.

Obecny Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ostrzega Wojciecha Myśleckiego, chodzi prawdopodobnie o wrocławskiego działacza opozycji w PRL oraz honorowego profesora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

REKLAMA

Wcześniej, co widać w ujawnionym fragmencie korespondencji z Michałem Dworczykiem, Myślecki przesłał komentarz Romana Szełemeja dotyczący akcji zdejmowania banerów kandydatów na Prezydenta RP przez straż miejską w Wałbrzychu.

Przypomnijmy, w czerwcu ubiegłego roku w czasie trwającej kampanii wyborczej wałbrzyska straż miejska zdejmowała banery kandydatów, które znajdowały się na infrastrukturze miejskiej. Chodzi między innymi o banery, które pojawiły się na barierkach przy gminnych drogach.

Ówczesny wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował wówczas na twitterze, że nieumundurowani strażnicy miejscy zrywali plakaty tylko jednego kandydata. W nieoznakowanym pojeździe znaleziono 30 takich banerów – informował Maciej Wąsik.

Mail przesłany do Michała Dworczyka przez Myśleckiego zawiera komentarz Romana Szełemeja w tej sprawie.

Wojtku – jedyny nasz komentarz w tej sprawie. Zwracam uwagę na źródło szybkiej informacji – Pan Prereira i Wasik…. Nie uczestniczę w dyskusji po tej informacji. Zalecam wszystkim rozsądnym wyważenie w komentarzach – wszystkie działania były udokumentowane fotograficznie… Oczywiście SM i urząd będzie uczestniczył w wyjaśnieniach i postepowaniu. P.s. SM zdejmowała banery P. Trzaskowskiego, Bosaka, Dudy – komentował prezydent Wałbrzycha.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 października 2021 18:15
`