Tematy: sponsorowany
Cała gama produktów do włosów, czyli wszelkich wcierek, emulsji, olejów, szamponów czy masek i odżywek może nie przynieść pożądanych rezultatów, jeśli zapomnimy o odpowiedniej, delikatnej dbałości o pasma i skórę głowy. Podstawowym gadżetem stosowanym podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych jest szczotka do włosów. Podpowiadamy, jak wybrać tę odpowiednią i jak jej używać, aby w krótkim czasie poprawić kondycję włosów!
Wiele kobiet przed stylizacją fryzury w pośpiechu przeczesuje pasma tylko kilkukrotnie. Tymczasem prawidłowe szczotkowanie włosów powinno być systematycznym, spokojnym rytuałem, który ma sprawić nam przyjemność, a w dłuższej perspektywie poprawić kondycję skóry głowy i kosmyków.
Przede wszystkim warto traktować szczotkowanie nie tylko jako działanie, którego celem jest rozplątanie pasm. Odpowiednio dobrana szczotka do włosów pozwala na wykonanie jednego z najkorzystniejszych, domowych zabiegów pielęgnacyjnych, jakim jest masaż skóry głowy. Regularnie wykonywany (dwa razy dziennie) pobudza mikrokrążenie, a to zwiększa transport tlenu i składników odżywczych do mieszków włosowych. Efekty w postaci wzmocnienia skóry głowy i przyspieszenia porostu włosów nie pojawiają się od razu, ale zdecydowanie warto na nie zaczekać. Dzięki prawidłowej technice szczotkowania Twoje pasma po kilku tygodniach stopniowo będą stawały się odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych, a także wizualnie atrakcyjniejsze – pełne naturalnego blasku, mocne i sprężyste.
Używanie szczotki do włosów ma też na celu ich oczyszczenie. Kolce powinny delikatnie usuwać złuszczone komórki naskórka, wszelkie zanieczyszczenia czy martwe włosy, które naturalnie wypadły.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zanim przystąpisz do pielęgnacji włosów za pomocą szczotki, warto wybrać odpowiedni model. Źle dobrany gadżet nie spełni swojego zadania i – co więcej – może zniszczyć włosy, szarpiąc je i wyrywając. Łatwiej rozczesać pasma, używając szczotki z nieco ruchomą poduszką, wyposażonej w szeroko rozstawione kolce. Im większa przestrzeń między wypustkami, tym łatwiej poskromić pasma bez ich uszkadzania.
Jeśli natomiast przy okazji czesania zależy Ci na stymulacji skóry głowy, zwróć uwagę na zakończenie kolców. Zbyt ostre będą drażniły delikatną skórę i łodygi. Najlepiej sprawdzają się modele, których kolce są zakończone kuleczkami.
Sposób szczotkowania wydaje się nieistotny, ale nic bardziej mylnego! Wielu z nas popełnia podstawowe błędy, np. rozpoczynając czesanie od nasady włosów. Postępować należy zupełnie odwrotnie, czyli zaczynając od końcówek i stopniowo kierując się wyżej. Dopiero gdy wszystkie pasma będą idealnie rozczesane, można wykonywać posuwiste ruchy wzdłuż całej ich długości.
Najlepiej czesać włosy suche, ewentualnie lekko wilgotne. Staraj się więc rozczesywać pasma przed każdym myciem, a po nim jedynie powtarzaj tę czynność. I w tym przypadku ważny jest rozstaw kolców – do mokrych włosów szczególnie polecane są gadżety z dużymi odstępami.
Włosy warto czesać rano i wieczorem, poświęcając tej czynności przynajmniej 2 minuty. Wszystkie ruchy należy wykonywać powoli i spokojnie. Gdy zbliżysz się do skóry głowy, nie bój się jej pocierać. Nawet jeśli u nasady masz lekko przetłuszczone włosy, dzięki szczotkowaniu usuniesz część sebum i rozprowadzisz je wzdłuż łodyg, a to działa na nie nawilżająco i ochronnie.
Z pozoru prosty gadżet, którego używamy do czesania i masażu skóry głowy, ma sporo innych zastosowań. Za pomocą wygodnej szczotki możesz z łatwością rozprowadzać różnego rodzaju wcierki czy olejki stosowane do zabiegów olejowania włosów. Delikatnie masując skórę głowy, ułatwisz dostęp składników aktywnych do naskórka. Z kolei czesząc wszystkie pasma, rozprowadzisz preparat na całej ich długości o wiele dokładniej, niż robiąc to palcami.
Szczotka ma bezpośredni kontakt z Twoją skórą. Osadzające się na jej powierzchni resztki kosmetyków czy martwe komórki naskórka stanowią niemal idealną pożywkę dla bakterii, dlatego podstawowe zasady higieny są bardzo ważne. Gadżet taki możesz myć np. szamponem do włosów. Rób to przynajmniej dwa razy w tygodniu i każdorazowo po zabiegach z użyciem oleistych substancji.
To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.