Dodano: 5 kwietnia 2023 16:20

Szczawno-Zdrój. Zakaz parkowania na Lipowej? Mamy odpowiedź urzędników

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Organizacja ruchu na ulicy Lipowej nie zmieni się. Nowe znaki postawiono w trosce o nowo wyremontowane części zielone – taką odpowiedź od szczwieńskich urzędników otrzymała nasza reporterka Agnieszka Pisarska. To do niej od wczorajszego popołudnia dzwonili zaniepokojeni, których zaniepokoiły znaki zakazu postoju postawione po obu stronach ulicy Lipowej.

– Rzeczywiście. Mieszkańcy od wczoraj dzwonią do mnie z pytaniami, dlaczego zakazano parkowania wzdłuż jednej strony ulicy. Przyznam, że znaki i mnie wprowadziły w lekkie zdziwienie. Wynika z nich, że zakaz dotyczy wyłącznie pobocza, ale mieszkańcy skarżyli się, że Straż Miejska upominała kierowców parkujących na ulicy wzdłuż krawężnika. – relacjonuje Agnieszka Pisarska.

O wykładnię oznakowania nasza reporterka poprosiła szczawieńskich urzędników. Ci nie pozostawiają wątpliwości: znak dotyczy wyłącznie pozostawiania samochodu na poboczu, czyli na nowo wyremontowanych trawnikach. Parkowanie będzie możliwe po jednej stronie ulicy – w części po prawej, w części po lewej stronie. Takie rozwiązanie wybrano w celu uspokojenia ruchu na ulicy Lipowej.

REKLAMA

Sprawa miejsc parkingowych i możliwości parkowania przy posesjach była wielokrotnie poruszana w kontekście remontu ulicy Lipowej. Mieszkańcy obawiali się zapowiedzi wprowadzenia zakazu pozostawiania aut na ulicy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy władze miasta kilkukrotnie, także podczas sesji Rady Miasta zapewniały mieszkańców i radnych, że organizacja ruchu nie zostanie zmieniona, a auta będą mogły parkować po jeden stronie.

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także