Dodano: 27 października 2020 12:18

Szczawno-Zdrój. Wraca izolatorium dla chorych na COVID. Gdzie tym razem?

Tematy: 


Decyzją wojewody dolnośląskiego Specjalistyczny Szpital imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu ma przygotować i prowadzić izolatorium dla zakażonych koronawirusem w Szczawnie-Zdroju. Jak wynika z naszych informacji, w uzdrowiskowym izolatorium ma powstać około czterdziestu miejsc. To powstanie w jednym z sanatoriów.

Izolatorium ma powstać w Sanatorium „Pionier” przy ulicy Ignacego Potockiego. Przygotowania już się rozpoczęły. Do izolatorium nie będzie dostarczany wysoce specjalistyczny sprzęt. Mają tam trafiać osoby zakażone, ale łagodnie przechodzące chorobę. Głównie te, które nie mają warunków do przejścia izolacji w domu.

Przypomnijmy, wiosną w Szczawnie-Zdroju izolatorium zostało zorganizowane w Domu Zdrojowym Azalia. Przygotowano wówczas pięćdziesiąt jednoosobowych sal.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 300 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarły 132 osoby.

Wałbrzyski szpital dysponuje oficjalnie 49 miejscami dedykowanymi chorym na COVID. Według danych przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego chorych jest 48 osób, 4 osoby są na obserwacji, a pięć musi korzystać z pomocy respiratora.

Budynek sanatorium Pionier w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015