Szczawno-Zdrój. Wierni będą się modlić o powstrzymanie koronawirusa

11 marca 2020 16:19. O modlitwę apeluje także Biskup Świdnicki Ignacy Dec. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


O modlitwie o powstrzymanie koronawirusa na stronie internetowej Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie-Zdroju informuje specjalnie przygotowany na tę okazji baner. Spotkanie rozpocznie się dziś o godzinie dwudziestej. Plakat opatrzony jest hasłem „Pilna modlitwa!”.

O modlitwę apeluje także Biskup Świdnicki Ignacy Dec. Specjalny komunikat, który odczytany zostanie w czasie niedzielnych mszy świętych na stronie Kurii Świdnickiej opublikowano już wczoraj. Biskup Świdnicki apeluje o odśpiewanie modlitwy błagalnej.

„Drodzy Diecezjanie,

REKLAMA

w związku z sytuacją związaną z koronawirusem, zagrażającym zdrowiu i życiu ludzi, a  także utrudniającym codzienne życie mieszkańców całego świata, kierując się wiarą w Boże Miłosierdzie polecam, by w najbliższe niedziele, do czasu kiedy ustanie epidemia, po każdej Mszy Świętej, we wszystkich kościołach diecezji, po Komunii Świętej, w postawie klęczącej, odśpiewano modlitwę błagalną „Święty Boże, Święty mocny” (suplikacja).

Wszystkich chorych, a zwłaszcza dotkniętych skutkami epidemii, cały personel medyczny zawierzam wstawiennictwu Świdnickiej Pani czczonej w katedrze pod wzniosłym tytułem „Uzdrowienia chorych”.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki”

Przypomnijmy, służby sanitarne apelują by unikać większych skupisk ludzi, dlatego wczoraj abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apelował do księży o zwiększenie liczby niedzielnych mszy świętych w kościołach, by jednorazowo w liturgii mogła uczestniczyć odpowiednia liczba wiernych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 marca 2020 16:19
`