Szczawno-Zdrój. Wiceburmistrz Marek Ćmikiewicz wygrywa wybory

10 kwietnia 2024 13:33. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W Szczawnie-Zdroju Marek Ćmikiewicz, dotychczas pełniący funkcję zastępcy burmistrza, będzie włodarzem tego miasta przez kolejne 5 lat. W niedzielnych wyborach zdecydowanie pokonał swoją rywalkę – Ramonę Bokowską.

Nowy burmistrz wprowadził do rady miasta zdecydowaną większość radnych. Z 15 osób zasiadających w radzie aż 12 pochodzi z jego komitetu wyborczego. To ma zdecydowanie ułatwić pracę i pomóc w sprawnym podejmowaniu decyzji.

Mam nadzieję, że tak mocna drużyna, którą miałem w komitecie, będzie wspaniale współpracować i pracować na forum rady – mówi nowy burmistrz miasteczka.

REKLAMA

W nadchodzącej kadencji Marek Ćmikiewicz zapowiada chęć ścisłej współpracy nie tylko z gminami ościennymi – nie tylko z Wałbrzychem, ale i ze wszystkimi gminami aglomeracji wałbrzyskiej. Przygląda się też zmianom, jakie mają nastąpić we władzach województwa:

Mam nadzieję, że współpraca będzie możliwa zarówno z sejmikiem województwa dolnośląskiego, jak i z Radą Powiatu Wałbrzyskiego. Bardzo na to liczymy. Tak jak mówię, nasza grupa radnych, która dostała się do Rady Miejskiej, zawsze będzie zabiegać o tę współpracę, niezależnie od tego, jak koalicja się poukłada – dodaje.

Natomiast dotychczasowy burmistrz uzdrowiska, Marek Fedoruk, zrezygnował z ubiegania się o reelekcję i wystartował do Rady Powiatu. Pomimo uzyskania dość dobrego wyniku wyborczego, nie uzyskał jednak mandatu.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 kwietnia 2024 13:33
`