Dodano: 26 marca 2024 07:20

Szczawno-Zdrój. Wernisaż zdjęć Ireny Olczak w Miejskiej Bibliotece. Wystawa dostępna do 22 kwietnia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczawnie-Zdroju mieszkańcy oraz goście miasta mają okazję podziwiać wystawę Ireny Olczak. Wernisaż jej prac odbył się w czwartek, 21 marca.

Wystawa pod tytułem „Kolor, szczegół, zagadka” została otwarta przez dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczawnie-Zdroju, Magdalenę Klimczak, oraz komisarza wystawy, Małgorzatę Jodłowską, która przybliżyła postać autorki obecnym.

Irena Olczak to artystka, która z niezwykłą pasją przekształca codzienność w sztukę. Jej dzieła sprawiają, że zatrzymujemy się, aby w fantastycznie odrealnionym świecie form i barw poszukiwać detali, które są kluczem do zgłębienia artystycznej zagadki – mówi Małgorzata Jodłowska.

REKLAMA

Sama Irena Olczak skromnie określa siebie mianem amatorki, jednak jej niekonwencjonalne fotografie, wykorzystujące technikę makrofotografii z mocno powiększonymi obiektami, zaprzeczają tej deklaracji. Na wystawie prezentowane są także jej przepiękne, ręcznie malowane szkła.

Malować szkło zaczęłam z przypadku i trwa już ponad 20 lat. Gdy maluje gubię czas i świat teraźniejszości. Fotografią zajmuje się ponad 10 lat. Początek to byt epizod, który mnie bardzo pochłonął. Jednemu obiektowi mogłam robić 150 zdjęć, a potem wybierać, wybierać… Dziś to niekonwencjonalne fotografie, bo obiekt jest powiększony- to makrofotografia – mówi Irena Olczak.

Pani Irena Olczak, której talent można podziwiać na wystawie, jest również aktywną członkinią lokalnego stowarzyszenia „Radość Życia”. To właśnie dzięki wsparciu finansowemu tej organizacji możliwe było przygotowanie i prezentacja jej prac.

Ekspozycja jest dostępna do oglądania do 22 kwietnia 2024 roku.

W poniedziałek 11:00 – 13:00

Wtorek 10:00- 13:00

Środa 14:00 – 18:00

Czwartek 15:00 – 18:00

Piątek 12:00 -14:00

Sobota 11:00 – 13:00

fot. użyczone Biblioteka Miejska Szczawno- Zdrój

fot. Patryk Maćkowiak

fot. Patryk Maćkowiak

fot. Patryk Maćkowiak

fot. Patryk Maćkowiak

fot. Patryk Maćkowiak

fot. Patryk Maćkowiak

fot. użyczonej Stowarzyszenie Radość Życia, które było sponsorem wystawy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także