Szczawno-Zdrój. Ukradł wódkę ze sklepu. W czasie ucieczki zaatakował ochroniarza

6 października 2022 07:03. Fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Mężczyznę, który w jednym ze sklepów w Szczawnie-Zdroju ukradł butelkę wódki, a w czasie ucieczki zaatakował pracownika ochrony zatrzymała policja. Złodziej uciekł, ale jeszcze tego samego dnia trafił w ręce mundurowych. 39-latek stanie przed sądem.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 4 października około godziny 17:30 w jednym ze sklepów przy ul. Solickiej w Szczawnie-Zdroju. Mężczyzna, będąc na terenie placówki handlowej, schował pod ubranie butelkę wódki, co zauważył pracownik ochrony, który zareagowała na popełniony przez mężczyznę czyn. Złodziej nie chciał jednak odpuścić i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego alkoholu zaczął szarpać się z pokrzywdzonym przy drzwiach wyjściowych z obiektu, uderzając go również ręką. Ostatecznie przestępca uciekł ze sklepu – informuje policja.

Poinformowani o kradzieży mundurowi szybko ustalili kim był złodziej. Tego samego dnia zatrzymano 39-latka. Mężczyzna wpadł na korytarzu jednego z bloków przy ulicy Andersa w Wałbrzychu.

REKLAMA

Mężczyzna przyznał się do kradzieży i napaści na pracownika ochrony. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. 39-latek został objęty nadzorem policyjnym. Ma także zakaz zbliżania się i kontaktowania z pracownikiem ochrony, którego zaatakował.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 października 2022 07:03
`