Szczawno-Zdrój sprzedaje… węgiel. Uzdrowisko ma jeszcze blisko 80 ton opału

18 maja 2023 08:48. Zdjęcie ilustracyjne fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Szczawno-Zdrój sprzedaje węgiel – to informacja, która może dziwić w maju lub czerwcu. Jednak gmina ma jeszcze blisko osiemdziesiąt ton opału, który pozostał po zimowej akcji dystrybucji węgla przez samorządy. Teraz każdy, kto chce, może kupić opał, nie tylko mieszkańcy Szczawna-Zdroju. I nie ma limitu ilości, jaką można kupić.

Marek Fedoruk, burmistrz Szczawno-Zdroju, przyznaje, że rygory w zakresie sprzedaży opału były na początku bardzo ostre, ale zima nie była tak ostra, jak się spodziewano. Przepisy dotyczące zaopatrzenia węgiel zostały poluzowane i gmina Szczawno-Zdrój postanowiła wykorzystać tę okazję. Na wnioski dotyczące zakupu opału gmina czeka do końca września.

Burmistrz zachęca mieszkańców do zaopatrzenia się w węgiel już teraz. Chociaż może to wydawać się dziwne, to wiele osób robi to właśnie teraz, aby uniknąć wysokich cen w sezonie zimowym. W maju czy czerwcu węgiel jest tańszy, a zamówienie go teraz pozwoli na spokojne przygotowanie się do zimy.

REKLAMA

Gmina ma około 80 ton jeszcze do zagospodarowania i zaprasza wszystkich chętnych do składania wniosków i zaopatrywania się w węgiel.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 maja 2023 08:48
`