Dodano: 30 stycznia 2022 10:16

Szczawno-Zdrój. Silny wiatr nie oszczędza drzew w parkach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Połamane gałęzie czy nawet wyrwane z korzeniami drzewa, tak po kilkugodzinnej wichurze wygląda część Parku Szwedzkiego w Szczawnie-Zdroju. Wyjazdy dotyczące przewróconych drzew to w tej chwili najczęstsze interwencje straży pożarnej w regionie. Służby apelują by dziś unikać spacerów po parkach czy wypraw do lasów. Do końca dnia obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia przed silnym wiatrem, a w Szczawnie-Zdroju w ciągu ostatnich godzin odnotowano porywy wiatru sięgające ponad 100 kilometrów na godzinę.

Do godziny dwudziestej pierwszej na Dolnym Śląsku obowiązuje drugi stopień w trzystopniowej skali zagrożenia przed silnym wiatrem.

Średnia prędkość wiatru waha się od 40 do 55 kilometrów na godzinę. W porywach może osiągać 115 kilometrów na godzinę. To wartości na nizinach i w miastach. W górach zanotowano w nocy ponad 180 kilometrów na godzinę na Śnieżce.

REKLAMA

Wychodzenia w góry odradza Karkonoski Park Narodowy. Punkty kasowe są nieczynne. Przypomnijmy, w górach dodatkowo obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także