Dodano: 28 lutego 2024 12:52

Szczawno-Zdrój. Radni chcą wprowadzić karta mieszkańca

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W Szczawnie-Zdroju radni, wzorem innych miast regionu, chcą wprowadzić kartę mieszkańca. Mają być przywileje, ulgi i ułatwienia. Póki co nie wiadomo jeszcze jakie. Chociaż radni przyjęli uchwałę rozpoczynającą proces wdrażania w życie karty mieszkańca, wciąż niewiele wiadomo na jej temat. Jak powiedział mi ustępujący burmistrz miasteczka w tej chwili prowadzone są analizy prawne, mające dać odpowiedź na pytanie o zakres ramowy i podstawy prawne uprzywilejowania określonej grypy obywateli – w tym przypadku – mieszkańców Szczawna-Zdroju:

– Wprowadzenie jakichkolwiek przywilei czy upustów w stosunku do jakiejś ceny, czy wprowadzenie abonamentów jest obwarowane prawem. Jasne jest, że wszyscy obywatele naszego kraju są równi wobec prawa, w związku z tym te granice muszą być określone i musi być to wszystko uzgodnione z urzędem konkurencji i ochrony konsumentów – to Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju, który podkreśla, że z karty będą mogły korzystać osoby rozliczające się w Szczawnie-Zdroju z podatku, ale to nie jedyny warunek dostępu do benefitów z niej płynących:

– Będziemy chcieli, żeby to był pewnego rodzaju przywilej. Czyli jeżeli korzystasz z karty mieszkańca, nie powinieneś mieć w stosunku do gminy żadnych zadłużeń, żadnych zobowiązań i uregulowane wszelkie należności – tak przynajmniej w uchwale jest powiedziane. Również będziemy sprawdzali, czy ten ktoś zachowuje się odpowiednio w stosunku do realizacji i obowiązku usuwania odpadów – czyli reguluje należności i tak dalej. 

REKLAMA

We wstępnych założeniach karta ma dawać możliwość korzystania ze zniżek i ulg w dostępie do płatnych usług oferowanych przez jednostki gminne. Burmistrz Fedoruk jest przekonany, że dołączą do tej listy też przedsiębiorców – tu głównie myśli o restauratorach czy punktach usługowych. Karta ma wejść w życie jeszcze w tym roku.

Alert pogodowy fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Szczawno- Zdrój otwarcie sanatorium Pionier fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Alert pogodowy fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także