Dodano: 14 marca 2020 17:10

Szczawno-Zdrój. Radni chcą pomóc seniorom. Burmistrz nie zgadza się opublikowanie informacji, bo nie wie czy to nie oszuści

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Do coraz bardziej kuriozalnych sytuacji dochodzi w Szczawnie-Zdroju na linii burmistrz – radni. Do tej pory konflikt ograniczał się do wzajemnych uszczypliwości i drobnych złośliwości, jednak dziś nabiera nowego wymiaru. Burmistrz nie wyraził zgody na publikację informacji o oferowanej bezpłatnie szczawieńskim seniorom pomocy, mogącej ułatwić funkcjonowanie w trudnych czasach kwarantanny koronawirusowej.

Według informacji przekazanej radnym przez osobę obsługującą profil facebookowy gminy burmistrz nie zgodził się na opublikowanie tam informacji o pomocy oferowanej seniorom.

O powody odmowy publikacji informacji zapytaliśmy Karolinę Tomzę z Urzędu Miasta w Szczawnie-Zdroju.

REKLAMA

Nie zgodził się na publikację (burmistrz, przyp.red.), ale jeśli ktoś jest chętny to może pomóc przez OPS. Właśnie dlatego, by odbywało się to w sposób kontrolowany. Skąd mamy pewność, czy ktoś np. na tej bazie nie zacznie odwiedzać starszych w celach oszustw, kradzieży? OPS działa, SM też.– czytamy w odpowiedzi.

Nie bardzo wiemy co myśleć o przyrównaniu inicjatywy radych do działania oszustów, szczególnie, że o publikację wystąpił osobiście przewodniczący rady miejskiej. Według naszej oceny odmowa publikacji informacji o działaniach, które mogły pomóc osobom starszym i schorowanym oraz kierowanie się osobistymi animozjami w czasie, kiedy świat jednoczy się w walce z pandemią koronawirusa jest nieetyczne i nie licuje z powagą urzędu.

 

Zrzut ekranu. Źródło: użyczony

Plakat proponujący pomoc seniorom. Źródło: użyczony

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także