Dodano: 30 grudnia 2019 20:33

Szczawno-Zdrój. Będzie ulica lub skwer Olgi Tokarczuk?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Propozycja nazwania jednej z ulic, skweru bądź ronda imieniem polskiej noblistki wpłynęła do miejscowej rady. Decyzja o tym czy Olga Tokarczuk będzie miała swoje rondo lub ulicę należy ostatecznie do władz uzdrowiska i radnych.

Grupa mieszkańców początkowo proponowała by imię polskiej noblistki nosiło rondo w okolicach pomnika Ułanów Legii Nadwiślańskiej. W dyskusji na ten temat pojawiły się także inne lokalizacje, wśród nich rondo przy Tesco, czy, któraś z ulic w okolicach ulicy Sienkiewicza i Mickiewicza. Jedno jest pewne, jak przekonuje burmistrz Szczawna-Zdroju miejsce, które mogło by uzyskać taką nazwę powinno być reprezentacyjne. W czasie grudniowej sesji pojawił się także pomysł, że być może warto wydzielić skwer Olgi Tokarczuk przed miejscową biblioteką.

Na grudniowej sesji jedna z radnych zaproponowała także, by na przyszłej ulicy czy skwerze Olgi Tokarczuk stanęła także ławeczka z pamiątkową tabliczką, poświęconą noblistce.

REKLAMA

Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. O tym, jakie miejsce wybrać radni będą dyskutować na komisjach rady miejskiej, które odbędą się w styczniu.

Ronda w Szczawnie Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ronda w Szczawnie Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także