nasz news Szczawno-Zdrój. Polityka ważniejsza niż bezpieczeństwo i zdrowie?

30 listopada 2020 11:38. Screen YT / Rada Miejska Szczawno-Zdrój

Tematy: 


W Szczawnie-Zdroju rozpoczęło się posiedzenie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.  Posiedzenie wyjątkowe, pomimo panującej pandemii zorganizowane  stacjonarnie, w szczawieńskiej hali sportowej. Na porządku obrad są jedynie dwa punkty: odwołanie z piastowanego stanowiska wiceprzewodniczącej Rady Miasta  Doroty Wołoszyn oraz przewodniczącej komisji uzdrowiskowej Rady Małgorzaty Zbirek i powołanie w ich miejsce nowych osób.  O zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej  wystąpiła część radnych, zarzucających obu paniom użycie nieparlamentarnych słów w prywatnej rozmowie podczas przerwy w obradach poprzedniej sesji Rady Miejskiej.

Pomysł poparł burmistrz Marek Fedoruk, który jeszcze 10 listopada apelował, aby ze względu na sytuację i obowiązujący stan pandemii kolejne posiedzenia Rady, które mają się odbyć 11 listopada i 28 grudnia organizować w wyłącznie w trybie zdalnym. Pisał wtedy:

– (…) podtrzymuję swoją prośbę o organizację sesji w formie zdalnej. Dane publikowane przez ministerstwo zdrowia jednoznacznie wskazują, że jesteśmy w szczytowym okresie zachorowań drugiej fali epidemii. Niemal każdego dnia docierają do tut. urzędy informacje o kolejnych przypadkach mieszkańców objętych kwarantanną lub izolacją domową, również wśród pracowników i ich rodzin. Jedynym   rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo zarówno radnym jak też pracownikom, wyznaczonym do obsługi posiedzeń rady Miejskiej jest praca zdalna.

Dziś burmistrz nie jest już tak jednoznaczny i ostrożny. W piśmie do przewodniczącego rady Michała Brody zapewnia, że jest w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo radnym biorącym udział w sesji.

– Potwierdzam gotowość przygotowania bezpiecznych warunków do przeprowadzenia sesji Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju w trybie stacjonarnym, w Hali sportowej przy ulicy Słonecznej 1a (…)

Skąd taka zmiana?

To decyzja wyłącznie polityczna – mówią radni pozostający w opozycji do burmistrza. – Nowego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej można powołać wyłącznie w tajnym głosowaniu. Takiego nie można przeprowadzić zdalnie. Burmistrz jest gotów postawić na szalę zdrowie i życie radnych byleby dopiąć swego – komentują decyzję oburzeni radni.

Pomimo zapewnień burmistrza część radnych odmówiła udziału w sesji, tłumacząc to obawami o zdrowie. Według naszych informacji w Szczawnie-Zdroju w związku z kwarantanną lub w izolacji pozostaje spora część pracownikow urzędu, w tym najbliżsi wspólpracownicy burmistrza: jego zastępca i komendant straży miejskiej.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 30 listopada 2020 11:38
`