Dodano: 21 lutego 2024 07:30

Szczawno-Zdrój. Plany inwestycyjne uzdrowiska na rok 2024

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Co najmniej 13,5 miliona złotych zamierza w tym roku przeznaczyć na remonty Uzdrowisko Szczawno-Jedlina. Najwięcej środków pochłonie dokończenie rewitalizacji zabytkowego Domu Zdrojowego. Zmiany zapowiadane są również w Jedlinie Zdroju.

Dom Zdrojowy, czyli dawny Grand Hotel, który jest bliźniaczo podobny do hotelu stojącego przy molo w Sopocie, stanowi perłę w koronie szczawieńskiego uzdrowiska. W ramach dużej rewitalizacji, której obiekt jest poddawany od kilkunastu miesięcy, wykonano już remont schodów i tarasów. Obecnie trwa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Najbardziej spektakularne prace mają dopiero nadejść.

Ostatni element, taki spinający, na pewno wizualnie to będzie kwestia północnej części dachu oraz elewacji z każdej strony. To zamknie w całości wygląd, żeby zakończyć rewitalizację Domu Zdrojowego – wyjaśnia prezes uzdrowiska, Marcin Lerner.

REKLAMA

Sporo zmian zarząd uzdrowiska planuje również w Jedlinie Zdroju. Tam przede wszystkim funkcje leczniczo-uzdrowiskowe ma odzyskać Dom Zdrojowy, który został odebrany od prywatnego najemcy.

Mówimy tutaj o wymianie dużej części sprzętu, który trafi do tego obszaru, ale za tym idzie również dostosowanie tych pomieszczeń oraz łazienek do wymogów NFZ i do tego z czym chcielibyśmy potencjalnie wystartować przy nowym kontraktowaniem, jeżeli takowe będzie – mówi, prezes uzdrowiska.

Remontów doczekają się również mniejsze obiekty sanatoryjne. Dach i elewacja mają być odnowione w sanatorium „Cis” w Szczawnie-Zdroju, a prace mają się także rozpocząć w budynku „Teresa II” w Jedlinie Zdroju.

Tarasy wybudowanego w 1911 roku Domu Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tarasy wybudowanego w 1911 roku Domu Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dom Zdrojowy w Jedlinie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także