Dodano: 10 marca 2020 16:07

Szczawno-Zdrój. Otwarcie Chopina to kwestia kilku dni

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Najpóźniej do końca przyszłego tygodnia powinny być oddane do użytku wszystkich kierowców ulice Chopina i Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju. Przypomnijmy, po zakończeniu remontu na drodze pozostawiono zakaz wjazdu z wyłączeniem mieszkańców. Początkowo urzędnicy tłumaczyli, że chcieli chronić w ten sposób wyremontowaną nawierzchnię przed ciężkim sprzętem z budowy obwodnicy. Później, że tak próbują ograniczyć tranzyt przez uzdrowisko. Ostatecznie okazało się, że w ten sposób nie można ograniczać ruchu na publicznej drodze.

Przypomnijmy, o sprawie jako pierwsi pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Wówczas w Szczawnie-Zdroju pojawił się pomysł, by po zakończeniu remontu ulic Chopina i Sienkiewicza pozostawić zakaz wjazdu z wyłączeniem mieszkańców i komunikacji publicznej. Początkowo władze uzdrowiska tłumaczyły taką decyzję obawami o stan odnowionej nawierzchni. Tuż obok trwa bowiem budowa obwodnicy Wałbrzycha. Pojawiły się zatem obawy, że ciężki sprzęt wjedzie na ulicę Chopina. Później w czasie dyskusji dotyczącej zamknięcia obu dróg pojawiła się kwestia ograniczanie tranzytu przez uzdrowisko.

O otwarcie przejazdu Chopina i Sienkiewicza apelowała część radnych i mieszkańców. My także zwracaliśmy uwagę na fakt, że wspomniane drogi to ulice publiczne, które zgodnie z prawem powinny być dostępne dla wszystkich. Mało tego, drogi wyremontowane zostały w części za pieniądze z rządowego programu, w którym zaznaczono, że ich odnowienie pozwoli na usprawnienie tranzytu przez uzdrowisko.

REKLAMA

Dyskusja trwała kilka tygodni. Ostatecznie burmistrz uzdrowiska poinformował, że Chopina i Sienkiewicza będą otwarte, ale organizację ruchu musi wprowadzić firma i inwestor obwodnicy Wałbrzycha.

Jak udało nam się ustalić, taka organizacja ruchu została już przygotowana. Do jej wprowadzenia potrzebna jest jedynie opinia policji, która może być przygotowana w ciągu kilku dni.

Zgodnie z dokumentami, ulica Chopina będzie przejezdna od Wałbrzycha w kierunku Szczawna-Zdroju. Na drodze będzie także buspas, który pozwoli autobusom na jazdę pod prąd, ale tylko i wyłącznie pojazdom komunikacji miejskiej. W całym wyremontowanym odcinku będzie obowiązywało także ograniczenie tonażowe, na ulice wjadą auta, których masa nie przekroczy pięciu ton.

Wszystko wskazuje na to, że spór wokół przejezdności ulicami Chopina i Sienkiewicza zakończy się w ciągu kilkunastu dni.

Ulica Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Część radnych i mieszkańców apeluje o otwarcie Chopina i Sienkiewicza. fot. DAI / Dzienik Wałbrzych

Część radnych i mieszkańców apeluje o otwarcie Chopina i Sienkiewicza. fot. DAI / Dzienik Wałbrzych

Końcowe prace remontowe na ulicy Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Końcowe prace remontowe na ulicy Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Końcowe prace remontowe na ulicy Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także