Szczawno-Zdrój odzyskało Chełmiec. W weekend na wieżę wejdą turyści

4 września 2019 11:11. Górujący nad Szczawnem-Zdrój Chełmiec fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To finał trwającego od kilku miesięcy procesu, który dążył do wyegzekwowania od stowarzyszenia ECRA realizacji prawomocnego wyroku sądowego. Wieża widokowa na szczycie Chełmca ma być czynna dla turystów już w ten weekend – zapowiadają władze Szczawna-Zdroju.

Na mocy wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 6 marca tego roku ECRA zostało zobowiązane do oddania gminie działki wraz z wieżą widokową, znajdujących się na szczycie Chełmca.

Szczawno-Zdrój zażądało zwrotu działki argumentując ten fakt niewywiązywaniem się przez stowarzyszenie z zawartej umowy. ECRA było zobowiązane między innymi do kompleksowego remontu wieży czy zagospodarowania terenu. Sąd potwierdził, że zapisy te spełniono jedynie częściowo. Znajdująca się na szczycie wieża nie była także dostępna dla turystów.

REKLAMA

To już historia – przekonują szczawieńscy urzędnicy. Już w najbliższy weekend wieża będzie dostępna dla turystów od 9:00 do 17:00. Wejście na szczyt będzie bezpłatne, a na górze oprócz wspaniałych widoków, na pamiątkę będzie można przybić specjalnie przygotowaną na tę okazję pieczątkę.

Chcielibyśmy, żeby to miejsce faktycznie służyło turystom, a przede wszystkim żeby można było wejść na wieżę. W przygotowaniu jest koncepcja zagospodarowania szczytu wraz z obiektem tak, by był atrakcją turystyczną, zachęcającą turystów do odwiedzenia tego miejsca – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Umowa na przygotowanie dokumentu podpisana została pod koniec lipca. W tej chwili na szczycie trwają porządki. Wkrótce pojawi się tu przenośna toaleta.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 września 2019 11:11
`