Dodano: 9 marca 2022 17:04

Szczawno-Zdrój. Nowe oblicze amfiteatru w Parku Zdrojowym. Futurystycznie i pod nadzorem konserwatorskim

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Milion osiemset tysięcy złotych wyda Szczawno-Zdrój na przebudowę amfiteatru w zabytkowym Parku Zdrojowym. Strasząca dziś przechodniów ruina zyska nowoczesną formę i to coś, co sprawia, że obiekt staje się przyjazny użytkownikom.

W przypadku szczawieńskiego amfiteatru jeśli wszystkie, czasem nawet futurystyczne założenia projektowe zostaną zrealizowane, obiekt będzie bardzo funkcjonalny. Modułowe zaplecze muszli koncertowej pozwoli na dość elastyczne formatowanie zaplecza technicznego i socjalnego, muszlę i scenę w łatwy sposób zamienić będzie można w kino plenerowe a sam obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.   

– Generalnie to jest konstrukcja drewniana, taka dość przestrzenna. Będzie oczywiście zadaszona scena dachem stałym, ale wszystko ma być, że tak powiem, dostępne i funkcjonalne również poza tymi okresami, kiedy będą się tam odbywały wydarzenia kulturalne. – powiedział naszemu reporterowi Marek Ćmikiewicz, zastępca burmistrza Szczawna-Zdroju.

REKLAMA

Projekt amfiteatru był kilkakrotnie zmieniany i odchudzany – tu głównym czynnikiem były rosnące gwałtownie koszy. Prace nie były łatwe – obiekt położony jest w sercu pozostającego pod ścisłą ochroną konserwatorską zabytkowego Parku Zdrojowego. I to właśnie remont przyległych do muszli teatralnej części tego parku ma być kolejnym, po odbudowie amfiteatru, krokiem rewitalizacji tego miejsca.

– Myślę tu o przebudowie alei rododendronów, o dojściu do wieży Anny, o poprawie zarówno stanu nawierzchni tych ciągów pieszych jak i podniesieniu walorów wizualnych. 

Całość pochłonie niebagatelne 1,8 miliona złotych, ze znaczącym udziałem wsparcia rządowego. Prace mają potrwać 10 miesięcy – jest więc duża szansa, że pierwsze, co usłyszymy w nowym amfiteatrze, to koncert świątecznych kolęd. 

Źródło: UM Szczawno-Zdrój

Źródło: UM Szczawno-Zdrój

Źródło: UM Szczawno-Zdrój

Źródło: UM Szczawno-Zdrój

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także