Szczawno-Zdrój. Nie będzie konsekwencji dla antyszczepionkwców?

5 sierpnia 2021 11:25. Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowców. Rozmawiam z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz ministrem sprawiedliwości o podjęciu zdecydowanych kroków nad zaostrzeniem polityki państwa w tym zakresie – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Tymczasem wygląda na to, że osoby, które zignorowały zakaz burmistrza i zorganizowały w Szczawnie-Zdroju wiec antyszczepionkowy mogą czuć się bezpieczenie.

Burmistrz Marek Fedoruk nie odpowiedział na pytania naszej redakcji o to, czy podjął lub czy zamierza podjąć kroki w celu ustalenia i rozliczenia osób odpowiedzialnych za złamanie zakazu organizacji pikiety i koncertu antyszczepionkowców, jaki odbył się w Szczawnie 27 lipca 2021.

Wcześniej na organizację podobnego wiecu w Parku Sobieskiego i pod Pomnikiem Górników przy Alei Wyzwolenia nie wydał zgody Wałbrzych. Burmistrz Szczawna-Zdroju najpierw wyraził zgodę, następnie ją odwołał. Wbrew zakazowi wiec i koncert się odbyły.

REKLAMA

Zapytaliśmy w wałbrzyskim Urzędzie miasta jakimi środkami dysponuje gmina w przypadku złamania zakazu organizacji takich imprez:

– Przede wszystkim już po pierwszym sygnale o złamaniu zakazu pracownik gminy na polecenie burmistrza  powinien wezwać organizatora do rozwiązania zgromadzenia. Jeśli to nie poskutkuje – powinien złożyć zawiadomienie do policji i wystąpić o pomoc w rozwiązaniu pikiety. Już po jej zakończeniu można złożyć zawiadomienie do policji o możliwości popełnienia przestępstwa – wyjaśnili wałbrzyscy urzędnicy.

Tymczasem pikieta, na której organizację nie wydał zgody burmistrz Fedoruk odbyła się niemal tuż pod oknami Ratusza, Nikt nie zareagował. Na nasze pytania jakie kroki podjęła gmina w celu uniemożliwienia organizacji imprezy, na którą wcześniej nie wydano zgody burmistrz Fedoruk nie odpowiedział. Nie odpowiedział też na pytanie, czy zamierza podjąć kroki w celu ustalenia i wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do organizatorów pikiety.

Tymczasem Szczawno-Zdrój walczy o tytuł najbardziej zaszczepionej gminy w Województwie Dolnośląskim. Burmistrz zachęcając mieszkańców do szczepień organizuje loterie i konkursy, oferując nawet nagrody pieniężne. Poza Uzdrowiskiem szczepić się można w organizowanych od czasu do czasu mobilnych punktach szczepień. Większość mieszkańców zaszczepiła się jednak w sąsiednim Wałbrzychu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 sierpnia 2021 11:25
`