Dodano: 6 lutego 2020 09:25

Szczawno-Zdrój. Ktoś porzucił ciężko chorego psa. Trwają poszukiwania właściciela

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Rozpoznajesz tego psa, wiesz kto mógł być jego właścicielem, skontaktuj się z nami – apeluje Joanna Sobina z fundacji „Na pomoc zwierzętom”. To pies, którego ktoś porzucił na obrzeżach Szczawna-Zdroju. Zwierzę było ciężko chore, niestety nie udało się go uratować – informują działacze.

Wszystko wskazuje na to, że pies pół roku temu został zaatakowany przez nowotwór. Nie otrzymał jednak odpowiedniej pomocy. Choroba przez kilka miesięcy niszczyła organizm zwierzęcia. Zaatakowała tylne łapy i mięśnie.

Ostatecznie, jego właściciel porzucił czworonoga niemal w centrum uzdrowiska, w okolicach ulicy Równoległej. Pies trafił w ręce pracowników fundacji, na pomoc było jednak zbyt późno, by skrócić jego cierpienia, zapadła decyzja o uśpieniu.

REKLAMA

Przygotowujemy całą dokumentację weterynaryjną, dotyczącą także eutanazji. Dzisiaj jak ja to zobaczyłam, to aż mi mowę odjęło. Staramy się ustalić czyj to był pies, wówczas złożylibyśmy zawiadomienie na policję. Pies jest zaczipowany, ale nie zarejestrowany. Jakiś weterynarz musiał jednak tego psa zaczipować. Jakiś weterynarz musiał go wykastrować, bo pies jest po kastracji – mówi Joanna Sobina.

Cała sytuacja wstrząsnęła działaczami fundacji „Na pomoc zwierzętom”. Stąd apel, jeżeli rozpoznajecie psa i macie podejrzenia, do kogo może należeć lub widzieliście go w ostatnim czasie w swojej okolicy skontaktujcie się z działaczami.

Porzucony pies. fot. użyczone / Na Pomoc Zwierzętom

Porzucony pies. fot. użyczone / Na Pomoc Zwierzętom

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także