Dodano: 28 grudnia 2019 20:43
Szczawno-Zdrój. Koniec remontu Chopina. Droga pozostanie jednak zamknięta
Tematy: chopina drogi remont szczawno-zdrój
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Kuriozalny pomysł władz Szczawna-Zdroju. Po zakończeniu remontu ulicy Chopina, droga wciąż ma być dostępna tylko dla okolicznych mieszkańców i komunikacji miejskiej. Taka sytuacja ma potrwać do zakończenia budowy obwodnicy Wałbrzycha. Skąd pomysł? Tak urzędnicy chcą regulować ruch kołowy w uzdrowisku.
Remont ulicy Fryderyka Chopina i okolicznej ulicy Sienkiewicza to jedna z ważniejszych, drogowych inwestycji minionego roku w uzdrowisku. Wyremontowana została nawierzchnia drogi i chodniki. Koszt to ponad 2,3 mln złotych, z czego niemal połowa to dofinansowanie z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w latach 2016–2019.
Przebudowa ulicy Chopina zaczęła się chwilę po rozpoczęciu prac związanych z budową obwodnicy Wałbrzycha. W połączeniu te dwa projekty sprawiły, że ruch przekierowano obwodnicą Szczawna-Zdroju na ulice Ułanów Nadwiślańskich i dalej ulicą Kolejową. W efekcie przejazd z Wałbrzycha do Szczawna-Zdroju i w drugą stronę w godzinach szczytu wiążę się ze sporymi utrudnieniami. Część kierowców liczyła, że dodatkowy przejazd przez wyremontowaną ulicę Chopina usprawni jazdę w tym rejonie.
Tak się jednak nie stanie. Zgodnie z pomysłem władz uzdrowiska, droga, choć wyremontowana, i to w części za rządowe pieniądze, zostanie wciąż zamknięta z wyłączeniem komunikacji miejskiej i okolicznych mieszkańców. W praktyce oznacza to, że rządowe wsparcie zostało przeznaczone na ulicę, która przez najbliższe dwa lata będzie ulicą… prywatną ulicą osiedlową.
Czym swoją decyzję warunkują władze uzdrowiska? Którzy mieszkańcy będą mogli korzystać z drogi? Do tematu będziemy wracać.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Końcowe prace remontowe na ulicy Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Końcowe prace remontowe na ulicy Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Końcowe prace remontowe na ulicy Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Rozpoczął się remont ulicy Chopina w Szczawnie-Zdroju. 3.06.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Rozpoczął się remont ulicy Chopina w Szczawnie-Zdroju. 3.06.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także
- W regionie mogą pojawić się burze. Ostrzeżenie wydało IMGW
- Wałbrzych. Dzień Dziecka w schronisku dla zwierząt
- Szczawno-Zdrój. Europejskie święto miasta
- Maryla i Mateusz w Studio Dziennik. Co w Wałbrzychu robią niezwykli goście?
- Zaginął 66-letni Henryk Krzaczkowski. Policja prosi o pomoc
- Zamieszanie w Wałbrzychu! Kim są tajemniczy goście sprzed blisko 150 lat?
Najczęściej czytane
Mężczyzna podpalił się w Wałbrzychu. Dramatyczne sceny na Białym Kamieniu
Wałbrzych. Osiem obiektów ochrony zbiorowej. Ile osób znajdzie w nich schronienie?
Autobusowy kryzys w powiecie. Wałbrzych odciął wsparcie, starostwo reaguje dopłatami do transportu
260 milionów do wydania na termomodernizacje. Czasu na wydanie jest bardzo mało
Dolny Śląsk. Ważne inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową