Szczawno-Zdrój. Kolejne 2 osoby z wirusem. Lekarze w kwarantannie

28 marca 2020 18:34. Oddział infekcyjny Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Na oddziale infekcyjno-internistycznym hospitalizowanych jest dwóch mężczyzn, u których badanie na obecność koronawirusa dało pozytywny wynik – poinformował. dziś prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Stan obu mężczyzn określany jest jako średni. Według naszych informacji to mieszkańcy Szczawna-Zdroju, którzy mieli wrócić w ciągu ostatnich dni z Turcji.

Kwarantannie poddano też część personelu wałbrzyskiego szpitala Sokołowskiego, którzy w ostatnich dniach mieli kontakt z lekarzami z wrocławskiego szpitala przy ulicy Grabiszyńskiej. Mowa tu o pracownikach oddziału pulmonologicznego oraz OIOM-u. wałbrzyskiego szpitala. Nie podano w jakich okolicznościach doszło do kontaktu wałbrzyskich lekarzy z pracującymi w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że obecnie Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przy ulicy Grabiszyńskiej to we Wrocławiu można nazwać epicentrum koronawirusa na Dolnym Śląsku. Spośród 193 dotychczasowych zakażeń w naszym. regionie aż 33 to pracownicy i pacjenci tego szpitala. Chorzy są lekarze, pielęgniarki, salowe, pracownica kuchni. Co kilka godzin na jaw wychodzi kolejne zakażenie. Kilkadziesiąt osób ze szpitala wciąż czeka w kwarantannie na wyniki swoich badań. Nie pracuje oddział pulmonologiczny i OIOM. Wstrzymano planowe zabiegi.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 marca 2020 18:34
`