Dodano: 9 listopada 2021 09:29

Szczawno-Zdrój. Kamienica pełna gazu, o krok od tragedii

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Strach, niepewność i wszechobecny zapach gazu. Kilkanaście osób wyrwanych ze snu i wygonionych ze swoich mieszkań. Takie sceny rozegrały się dziś w nocy na ulicy Ogrodowej w Szczawnie-Zdroju.

– Ewakuowali nas o wpół do pierwszej w nocy, bo firma która remontuje ulicę Ogrodową uszkodziła w zeszłym tygodniu gazociąg. Dziś zasypała uszkodzenia bez naprawiania ich, a cały gaz zaczął nam się cofać do kamienicy. Cała nasza kamienica nie śpi. – pisze do naszej redakcji jeden z mieszkańców kamienicy przy ulicy Ogrodowej. – Wyłącz Pan to światło, bo wszyscy polecimy do nieba – miał powiedzieć w nocy do jednego z mieszkańców pracownik pogotowia gazowego.

Rozmawialiśmy dziś rano z każdą ze stron. Mieszkańcy mają pretensje do firmy prowadzącej remont, że nie poinformowała zakładu gazowniczego o usterce i niefrasobliwie zasypała wykop, a nim uszkodzoną rurę gazową. Budowlańcy tłumaczą się, że zakład gazowniczy został poinformowany, natomiast przez kilka dni nie było żadnej rekcji. Obecni na miejscu pracownicy gazowni winę za uszkodzenie zrzucają na starą, poniemiecką instalację gazową. Niewymieniane od dziesięcioleci rury mamą być w wielu miejscach nieszczelne stąd też duże prawdopodobieństwo i łatwość uszkodzenia instalacji.

REKLAMA

Ostatecznie Mieszkańcy wrócili do swoich domów nad ranem. Chociaż na miejscu wciąż pracuje ekipa gazownicza, mieszkańcy są pełni obaw:

– Skoro rozszczelnił się raz, to kto wie, czy nie pęknie w innym miejscu. – mówią.

Sprawie będziemy się przyglądali.

Prace ziemne na ulicy Ogrodowej. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Prace ziemne na ulicy Ogrodowej. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Prace ziemne na ulicy Ogrodowej. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także