Dodano: 6 lutego 2020 17:35

Szczawno-Zdrój. Grupa radnych i mieszkańców apeluje o otwarcie ulic Chopina i Sienkiewicza

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Informacjo dotyczącej tego, w jaki sposób ma wyglądać organizacja ruchu na wyremontowanych ulicach Chopina i Sienkiewicza domagają się radni klubu Szczawno Zdrój Możliwości. Apelują także o otwarcie wspomnianych dróg dla wszystkich mieszkańców uzdrowiska, turystów i przejezdnych.

W czasie konferencji prasowej radni przyznali, że każdego dnia odbierają od kilku do kilkunastu telefonów, wiadomości od mieszkańców, którzy mówią i piszą o mandatach, które wystawia policja za wjazd na odcinek z obowiązującym zakazem i problemach, wynikających z ograniczenia ruchu na ulicach Chopina i Sienkiewicza.

Wszyscy chcielibyśmy tutaj stać, przecinać wstęgę i otwierać tę drogę. Cieszyć się z tego, że mamy wyremontowany kawał odcinka drogi, który ułatwia nam życie, ale też jest wizytówką, jako wjazd do pięknego uzdrowiska. Niestety droga jest cały czas zamknięta, mimo, że prace budowlane skończyły się dwa miesiące temu. Nie mamy też informacji kiedy ta droga będzie otwarta dla mieszkańców – mówi Michał Broda, przewodniczący Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju.

REKLAMA

Radni klubu Szczawno Zdrój Możliwości przypomnieli także, że wspomniane ulice wyremontowane zostały między innymi dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

To jest droga publiczna. Droga publiczna powinna służyć nie tylko mieszkańcom Szczawna, ale też sąsiadom – dodaje Broda.

Organizatorzy spotkania nie kryją także obaw, czy pozostawienie ograniczenia ruchu na Chopina i Sienkiewicza nie spowoduje konieczności zwrotu rządowej dotacji. Zwrócili także uwagę na fakt, że remont, który miał się przysłużyć głównie mieszkańcom tej ulicy i pobliskich ulic spowodował, że te osoby cierpią dziś najbardziej. To do mieszkańców Chopina i Sienkiewicza nie może dziś dojechać hydraulik, znajomy czy rodzina – zaznaczają radni.

Na spotkaniu pojawiła się grupa około trzydziestu mieszkańców, którzy również uważają, że ulica Chopina powinna zostać otwarta.

Mieszkam tu niedaleko. Nie dostałam przepustki. Muszę jeździć dokoła, to nie tylko czas, ale także dodatkowe koszty na paliwo – przyznaje jedna z mieszkanek.

Zdaniem mieszkańców i radnych, otwarcie ulic Chopina i Sienkiewicza nie sprawi, że przez uzdrowisko zaczną przejeżdżać dodatkowe dziesiątki samochód. Dodają także, że ich zdaniem nie będzie to miało znaczącego wpływu na pogorszenie jakości powietrza.

fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także