Dodano: 4 lutego 2020 19:36

Szczawno-Zdrój. Chopina wciąż tylko dla wybranych. Co z przepustkami dla mieszkańców?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W minioną sobotę na wyremontowanej ulicy Chopina i Sienkiewicza zaczęła obowiązywać organizacja ruchu, która ma być utrzymana do zakończenia budowy obwodnicy Wałbrzycha. Kto może wjechać na wyremontowaną drogę? Opieramy się jedynie na nieoficjalnych informacjach i oznakowaniu, bo choć komunikacja to ważny temat to próżno szukać informacji na temat wybranego wariantu organizacji ruchu na stronie gminy czy profilu FB.

O sprawie, jako pierwsi informowaliśmy pod koniec grudnia. Przypomnijmy, dotarliśmy wówczas do informacji, zgodnie, z którymi po zakończeniu remontu ulic Chopina i Sienkiewicza burmistrz uzdrowiska zamierzał pozostawić ograniczenia w ruchu obowiązujące w czasie remontu. Co to oznacza? Na wyremontowaną, publiczną drogę mogą wjechać tylko mieszkańcy okolicznych budynków.

Gdy o sprawie zrobiło się głośno, na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej pojawił się pomysł, aby drogę, na podstawie specjalnych przepustek udostępnić mieszkańcom pozostałej części uzdrowiska. Burmistrz tłumaczył, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie do końca stycznia, bo na drodze wciąż dokonywane są poprawki i odbiory.

REKLAMA

Jednocześnie, jak udało się nam dowiedzieć, gmina skierowała do powiatu wałbrzyskiego zapytanie w sprawie możliwości organizacji ruchu na wspominanych drogach. Uzdrowisko otrzymało odpowiedź, że może wprowadzić dwa warianty. Pierwszy to pozostawienie sprawy tak jak jest, czyli na Chopina i Sienkiewicza mogą wjechać tylko okoliczni mieszkańcy. Drugie rozwiązanie, otwarcie drogi dla wszystkich, ale wprowadzenie ograniczenia tonażu na tym odcinku. Ostateczna decyzja należała zatem do burmistrza. Warto jednak podkreślić, że zgodnie z opinią starostwa, nie ma możliwości wydawania przepustek dla mieszkańców pozostałych części uzdrowiska.

Jaki wariant wybrał Marek Fedoruk. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy, zatem na Chopina i Sienkiewicza mogą wjechać tylko mieszkańcy tych dwóch ulic. Próżno jednak szukać informacji w tej sprawie, choć gmina na swoim profilu FB zdążyła już zaapelować o lokalny patriotyzm, wrzuciła kilka zdjęć uzdrowiska i zapowiada nawet dni uzdrowiska, które odbędą się za kilka miesięcy. Na wybór tego wariantu wskazuje jedynie fakt, że przy drodze wciąż stoi znak zakazu jazdy z wyłączeniem komunikacji publicznej, taksówek i osób upoważnionych.

Przypomnijmy, decyzję o zamknięciu drogi dla większości kierowców burmistrz tłumaczył troską o jej stan. Obawiał się bowiem, że dopiero co wyremontowany odcinek zostanie zniszczony.

Kierowcom pozostaje korzystanie z dotychczasowego objazdu obwodnicą Szczawna-Zdroju do ulicy Kolejowej. Tym bardziej, że na zamkniętym odcinku dość często pojawia się policja, która mandatami karze kierowców łamiących zakaz.

Ulica Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Końcowe prace remontowe na ulicy Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Końcowe prace remontowe na ulicy Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Końcowe prace remontowe na ulicy Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także