Szczawno-Zdrój. Chopina po remoncie tylko dla mieszkańców? W piątek nadzwyczajna sesja rady miejskiej

31 grudnia 2019 08:51. Ulica Chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zwołana na piątek nadzwyczajna sesja rady miejskiej to efekt naszego tekstu dotyczącego pomysłu udostępnienia po remoncie ulicy Fryderyka Chopina tylko wybranej części mieszkańców Szczawna-Zdroju. Pierwsze informacje dotyczące takiego rozwiązania pojawiły się już na sesji rady miejskiej w listopadzie.

O oryginalnym pomyśle regulowania ruchu kołowego w uzdrowisku pisaliśmy w minioną sobotę. Przypomnijmy, jest pomysł, aby wyremontowana ulica Fryderyka Chopina, po zakończeniu prac, nadal pozostała drogą wyłączoną z ruchu kołowego, a wjechać będą mogli na nią tylko mieszkańcy posiadający odpowiednie upoważnienia.

O takim pomyśle dyskutowano już w czasie listopadowej sesji rady miejskiej. Wówczas burmistrz Szczawna-Zdroju podkreślał, ze gminie zależy na jak najszybszym uruchomieniu remontowanej drogi chociażby ze względu na wyższe koszty utrzymywania komunikacji miejskiej. Marek Fedoruk tłumaczył wówczas radnym, że droga na pewno będzie otwarta dla komunikacji miejskiej i okolicznych mieszkańców, czyli mieszkańców ulicy Chopina i Mickiewicza.

REKLAMA

Do mnie dotarły takie głosy od mieszkańców, z troską o te prace, które zostały wykonane, żeby jednak nie umożliwiać ruchu ogólnie dostępnego dla wszystkich, bo z troski o wykonane prace, poniesione nakłady, żeby nie doszło w związku z intensywnym ruchem, który mógłby się tam pojawić, żeby nie doszło do szybkich zniszczeń – mówił w czasie sesji burmistrz Szczawna-Zdroju.

Przypomnijmy, remont drogi kosztował blisko 2,7 mln złotych. Część środków pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych.

Z naszych informacji wynika, że dla mieszkańców ulic Chopina i Sienkiewicza, oraz przedsiębiorców, którzy korzystają z tych dróg wydano 169 pozwoleń. Takie rozwiązanie miałoby obowiązywać dalej, aż do zakończenia budowy obwodnicy Wałbrzycha,  czyli przez minimum następne dwa lata.

Pomysł oburzył nie tylko kierowców przejeżdżających przez Szczawno-Zdrój, ale także samych mieszkańców uzdrowiska. Szczególnie ulic z rejonu remontowanej Chopina, którzy musieliby dalej korzystać z objazdu. Takie rozwiązanie krytykują także mieszkańcy ulic, na których dziś jest wzmożony ruch związany z zamkniętą ulicą Chopina, chodzi między innymi o ulicę Kolejową.

Jaka będzie ostateczna decyzja władz uzdrowiska? Dowiemy się prawdopodobnie na początku nowego roku. W piątek o godzinie szesnastej zwołana została nadzwyczajna sesja rady miejskiej w tej sprawie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 grudnia 2019 08:51
`