Dodano: 31 marca 2021 16:40

Szczawno-Zdrój chce mieć masowy punkt szczepień. W ślady Wałbrzycha idą także inne samorządy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W uzdrowisku punkt szczepień ma powstać w hali sportowej. Tego typu obiekty na utworzenie masowych punktów szczepień przeznaczają także inne gminy, między innymi Strzegom. Punkty, podobne do tego, który od kilku tygodniu funkcjonuje w Starej Kopalni w Wałbrzychu powstały by w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Docelowo planowane jest, aby poziom zaszczepionych pacjentów w tych placówkach wynosił nawet kilkaset osób dziennie. Podobne placówki powstają na polecenie rządu w całym kraju – przynajmniej jedno dodatkowe centrum w każdym polskim powiecie – napisał na FB Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Masowe punkty szczepień przeciw COVID-19 mają powstać w hali sportowej w Szczawnie-Zdroju i w hali sportowej w Strzegomiu. Tu, jak informują urzędnicy będzie można wykonać ponad czterysta szczepień dziennie. Powstaną cztery stanowiska do szczepień.

REKLAMA

Przypomnijmy, powstanie tego typu punktów we wszystkich powiatach ma być elementem Narodowego Programu Szczepień. Wczoraj rząd zapowiedział, że od 12 kwietnia ruszą szczepienia populacyjne, począwszy od rocznika 1962.

Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, do końca sierpnia mają być zaszczepieni wszyscy ci, którzy wyrażą taką chęć. W drugim kwartale tego roku w kraju ma być podawanych milion dawek szczepionek. W ciągu pierwszych trzech miesięcy, przez cały okres podano ponad sześć milionów dawek.

Hala sportowa w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hala sportowa w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hala sportowa w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także