W Szczawnie pięściarskie święto. Odbył się I Turniej Imperium Boxing

11 czerwca 2017 12:10. Ponad 60 zawodników stanęło do walki podczas zorganizowanej w Szczawnie-Zdroju I Gali Boksu Amatorskiego Imperium Boxing. 10.06.2017, Szczawno-Zdrój. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W hali sportowej w Szczawnie-Zdroju odbył się I Turniej Bokserski Imperium Boxing. W imprezie wystartowało 60 zawodników w wieku od 10 do 20+ z klubów z Dolnego Śląska, a akcent międzynarodowy nadali jej pięściarze z czeskiego Broumova, którzy na zaproszenie organizatorów zmierzyli się z polskimi zawodnikami. Splendoru gali dodała obecność Ewy Brodnickiej – byłej mistrzyni Europy i aktualnej mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej. Oto, co o gościach obecnych na gali mówi sam Krzysztof Sadłoń:

 

Organizatorem imprezy był wałbrzyski klub pięściarski Imperium Boxing oraz jego założyciele – Krzysztof Sadłoń (mistrz Polski w kategorii 81 kg, a wcześniej wywalczył ten tytuł w 2008 roku. Dwukrotnie był też wicemistrzem. Jego popisowym występem była wygrana (2008) w meczu Polska – Anglia z Tonym Jeffriesem, który na igrzyskach w Pekinie zdobył brązowy medal. Sadłoń dotarł też w 2009 roku do finału Turnieju im. Feliksa Stamma) i Mariusz Burzyński (25-letni Mariusz Burzyński to mistrz Polski w kategorii 56 kg z 2010 roku. Poza tym dwukrotnie był wicemistrzem i tyleż razy brązowym medalistą oraz trzykrotnie zostawał młodzieżowym mistrzem kraju.)

REKLAMA

Klub pięściarski Imperium Boxing znajduje się w Wałbrzychu przy ulicy Pługa (w starej rzeźni). Prowadzi zajęcia w 3 grupach wiekowych: 6-12, 12-18 i od 18+ bez limitu. Jak mówi Sadłoń, cieszy go duża frekwencja na treningach i zainteresowanie boksem, jednak nie ukrywa ogromnych kłopotów, jakie wiążą się z finansowaniem i organizacją bosku amatorskiego w Wałbrzychu.

Za pośrednictwem mediów organizatorzy chcieli złożyć ogromne podziękowania za pomoc i przychylność w organizacji turnieju na ręce władz Szczawna-Zdroju.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 czerwca 2017 12:10
`