Dodano: 13 listopada 2017 17:15

Na Szczawienku wandal ściął nowo posadzone drzewa

Tematy: 


11 nowo posadzonych drzew padło pod ostrzem wandala. O sprawie Urząd Miasta został powiadomiony dziś we wczesnych godzinach popołudniowych.

Ofiarą wandala padły świeżo nasadzone przy ulicy Wrocławskiej śliwowiśnie. Drzewa miały ozdabiać wjazd do miasta od strony Świebodzic. Z 30 posadzonych roślin zniszczonych zostało 11, stojących w bezpośrednim sąsiedztwie znajdującej się tam, prywatnej altany.

Jak poinformował nas rzecznik Ratusza Arkadiusz Grudzień, cena jednej sadzonki to ok. 500 zł. Całkowita szkoda to 5500 zł, nie wliczając robocizny. W zastępstwie Magistratu  sprawą zajmuje się straż miejska, która poza głoszeniem tego aktu wandalizmu na policję rozważa także wniesienie zawiadomienia do prokuratury.

Przy ulicy Wrocławskiej, na odcinku pomiędzy rondem przy Palmiarni a zatoczką autobusową posadzono, według koncepcji ogrodnika miejskiego, 30 szlachetnych gatunków drzew. Są to przede wszystkim śliwy wiśniowe – odmiana nie nie tylko atrakcyjna wizualnie, szczególnie wiosną, ale przede wszystkim odporna na niskie temperatury i zasolenie, jakie występuje w okresie zimowym.

Ścięte sadzonki drzew przy ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu. 13.11.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015