Szaleństwo na stacjach benzynowych. Cena ropy przekroczy 6 zł?

9 stycznia 2020 20:18. Ceny ropy gwałtownie rosną. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Szaleństwo na stacjach benzynowych. Cena „diesla” wzrosła w ciągu kilkudziesięciu godzin o niemal 30 groszy. Dziś w południe za litr ropy trzeba było zapłacić 5.30 zł. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec podwyżek

Kierowców po kieszeni uderzył rykoszetem iracki atak na amerykańskie bazy wojskowe i groźba rozwinięcia się konfliktu zbrojnego. Cena ropy na światowych giełdach sięgnęła 70 USD za baryłkę.  To niemal natychmiast wykorzystali właściciele stacji benzynowych, windując ceny paliwa do niewidzianego dawno poziomu.

Cena ropy na światowych giełdach była tak wysoka, ponieważ do końca nie wiadomo było, czy Iran nie zablokuje Cieśniny Ormuz, przez którą codziennie przepływa 21 mln baryłek ropy naftowej– 20 proc. światowego zapotrzebowania na to paliwo.

REKLAMA

Analitycy szacują, że ceny ropy po zablokowaniu Cieśniny Ormuz mogłyby przekroczyć 100 USD za baryłkę. To mogłoby przełożyć na wzrost cen benzyny na polskich stacjach paliw do ponad 6 zł za litr.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 stycznia 2020 20:18
`