Sytuacja pożarowa w Czeskiej Szwajcarii

9 sierpnia 2022 10:01. Sytuacja pożarowa w Czeskiej Szwajcarii fot. użyczone CzechTourism
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Sytuacja pożarowa w Czeskiej Szwajcarii uległa poprawie, ale działania gaśnicze nadal trwają i potrwają co najmniej do 12 sierpnia.

Część parku narodowego jest zamknięta, ale to tylko 5% całego obszaru.  Otwarte dla turystów są między innymi rejony: Jetřichovicko z popularnymi punktami widokowymi,  Tokáň, Dolina Pauliny, Różowa Góra i wieża widokowa Růženka. W tych częściach można poruszać się TYLKO po szlakach turystycznych. Inne lokalizacje poza tym obszarem są dostępne bez ograniczeń. Należy zachować ostrożność w związku z dużym ryzykiem pożarów.

Nadal pozostają zamknięte dla turystów miejscowości, w których trwają działania gaśnicze: Hřensko, Mezní Louka, oba wąwozy, Pravčická Brama, Mezná, Šaunštejn, Dolský mlýn, Zadní Jetřichovice i ścieżka edukacyjna Česká silnice, punkt widokowy Kamenická vyhlídka, Vysoká Lípa i część gminy Janov.

Najlepszym sposobem, aby pomóc mieszkańcom Czeskiej Szwajcarii jest dokonywanie rezerwacji zakwaterowania na jesienne pobyty w tym pięknym regionie.

Aktualne informacje o sytuacji pożarowej są dostępne na stronie www.ceskesvycarsko.cz/pozar

 

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 9 sierpnia 2022 10:01

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

`