Syndyk sprzedaje Pałac Jedlinka. Cena wywoławcza ponad 5 mln złotych

21 września 2023 08:05. Wystawa z cyklu Perfekcyjna Polonika w pałacu Jedlinka w Jedlinie-Zdroju. 14.09.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Przetarg na sprzedaż terenów, w tym działki, na której znajduje się pałac ogłosił syndyk masy upadłościowej spółki Leda Investments RFI. W internecie można znaleźć kilka ogłoszeń dotyczących działek należących do spółki. Cenę wywoławczą czterech działek w jednym z przetargów oszacowano na ponad 5 mln złotych. W tym przetargu jest działka z pałacem. Kolejne ogłoszenie dotyczy sprzedaży dużej działki znajdującej się w tej okolicy, a także należącej do spółki Leda opiewa na 7 mln złotych. Są także mniejsze działki za niszą cenę.

Pierwsze ogłoszenie dotyczy sprzedaży czterech działek. Te nieruchomości wycenione są na kwotę ponad 5,6 mln złotych. To działka, na której są ruiny dawnych zabudować wchodzących w skład zespołu pałacowego Jedlina-Zdrój, działka, na której znajduje się częściowo odrestaurowany budynek pałacowy o powierzchni zabudowy 973 metrów kwadratowych o trzech kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej, działka, która jest zagospodarowana jako dziedziniec pałacu w Jedlinie-Zdroju oraz działka, która jest zabudowana trzema budynkami, w tym budynkiem oficyny zaadaptowanej na cele hotelowe, budynkiem tak zwanej stajni, w której są dwie sale balowe z zapleczem oraz dawnej obory, która jest obecnie przebudowywana.

Na oferty syndyk czeka do 12 października. W drugim ogłoszeniu cenę wywoławczą wyznaczono na blisko 7,5 mln złotych. To ogłoszenie dotyczy ponad ośmiohektarowej działki niezabudowanej znajdującej się w sąsiedztwie całego kompleksu. Kolejne ogłoszenie dotyczy podobnej, liczącej ponad 7 hektarów działki, a cenę wywoławczą oszacowano na ponad 7 mln złotych.

REKLAMA

Przypomnijmy, w 2005 roku pojawiły się pierwsze informacje dotyczące ratowania zabytkowego pałacu w Jedlinie-Zdroju. Zgodnie z zapowiedziami miał tu powstać hotel, restauracje i gabinety odnowy biologicznej. Dwa lata wcześniej tereny te kupiła firma z Jaworzna i to właśnie jej właściciel postanowił ratować niszczejący od czasów wojny kompleks.

W obiekcie od tego czasu udało się nie tylko odrestaurować znaczną część pałacu, ale także jego zaplecza. W części budynku powstały hotele czy restauracje. Kompleks Jedlinka stał się rozpoznawalną marką wśród turystów odwiedzających region.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 września 2023 08:05
`