Dodano: 22 grudnia 2023 18:57

Sylwia Bielawska wspomogła wałbrzyskie schronisko dla zwierząt. Kwota robi wrażenie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Sylwia Bielawska – była wiceprezydent Wałbrzycha, obecnie posłanka na Sejm RP wspomogła finansowo wałbrzyskie schronisko dla zwierząt. Przelana kwota robi wrażenie: na konto schroniska trafiło okrągłe 10 tysięcy złotych.

W czwartek na profilu facebookowym Sylwii Bielawskiej pojawił się wpis, w który posłanka zadeklarowała, że wspomoże schronisko kwotą równą liczbie lajków pod postem informującym o tej akcji. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin wpis polubiło ponad 5 tysięcy osób.

Dziś przed godziną 9 akcja została zatrzymana. Jak tłumaczyła Sylwia Bielawska do wpisu podpięły się internetowe boty. Posłanka zadeklarowała jednak, że pieniądze przeleje. Kilka godzin później pokazała potwierdzenie przelewu na okrągłe 10 tysięcy złotych

REKLAMA

Jak powiedziała nam Sylwia Bielawska pomysł to wspólna inicjatywa jej i kilku osób związanych z Urzędem Miasta, którzy pomagali jej jeszcze w kampanii wyborczej – jak mówi: radnych i przyjaciół.

Grupa ludzi, która mi wówczas pomagała, okazała się grupą, która odkryła radość z pomagania oraz wspólnych działań w różnych zakresach. Zrobiliśmy, już po wyborach, kilka akcji: ufundowaliśmy vouchery na badania USG dla kobiet, przekazaliśmy misie do oddziału pediatrycznego z okazji Międzynarodowego Dnia Misia, przygotowaliśmy Mikołaja dla dzieci w wałbrzyskim szpitalu. Pomysł na tę akcję narodził się spontanicznie w trakcie wieczornej rozmowy. Ponieważ nie było okazji na wspólną akcję na miejscu, z uwagi na moją częstą obecność w Warszawie, wpadliśmy na pomysł nagrania filmu z zachętą do wspierania schroniska. Główną ideą była myśl, aby ludzi zainteresować losem bezdomnych zwierząt. Dlatego w filmie zapraszałam też do odwiedzin schroniska, spacerów z psami, a w rezultacie może i adopcji.  – powiedziała naszemu reporterowi poseł Sylwia Bielawska.

Posłanka deklaruje, że to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia akcja pomocowa dla wałbrzyskiego schroniska. Będziemy się im przyglądać.

Infografika. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Wałbrzych, schronisko dla zwierząt fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Sylwia Bielawska. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także