Sylwia Bielawska powalczy o miejsce w europarlamencie. Mamy komentarz posłanki!

25 kwietnia 2024 09:02. Sylwia Bielawska. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

O ogromnym kredycie zaufania ze strony rady krajowej Koalicji Obywatelskiej mówi obecna posłanka i kandydatka KO do Parlamentu Europejskiego. Sylwia Bielawska znalazła się na wysokiej, trzeciej pozycji na listach KO w dolnośląsko-opolskim okręgu.

Moja kandydatura do Parlamentu Europejskiego to ogromny kredyt zaufania ze strony członków Rady Krajowej KO., ale i ogromne wyzwanie. Propozycja, którą otrzymałam była dla mnie pewnym zaskoczeniem, ale i wyróżnieniem – nie spodziewałam się takiej nobilitacji. Ale skoro koleżanki i koledzy z KO uznali wspólnie, że mogę być ważnym elementem w tej walce, aby demokracja i praworządność, a także nasze bezpieczeństwo wygrały w trakcie wyborów 9 czerwca to jestem gotowa podjąć to wyzwanie, zrobić dobry wynik, a być może zwiększyć i stan posiadania mandatów w naszym okręgu To byłaby też niezwykła szansa dla Wałbrzycha i naszego regionu, który miałby po raz pierwszy swojego przedstawiciela w PE – komentuje Sylwia Bielawska.

Przypomnijmy, Sylwia Bielawska była wcześniej wiceprezydentem Wałbrzycha. Jesienią ubiegłego roku wystartowała z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Uzyskała mandat zbierając ponad 17 tysięcy głosów. Dziś jest kandydatką KO do Parlamentu Europejskiego. Sylwia Bielawska otrzymała trzecie, wysokie miejsce. Liderem listy jest Bogdan Zdrojewski. Na 10 pozycji listy znalazła się Anna Żabska, prezes Zamku Książ.

REKLAMA

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 kwietnia 2024 09:02
`