Sylwia Bielawska i Anna Żabska powalczą o mandaty europosłanek. Wybory do Parlamentu Europejskiego za 45 dni

24 kwietnia 2024 16:39. Infografika. Sylwia Bielawska / Anna Żabska. Fot. Jacek Zych / fb zamek Książ

Liderem list Koalicji Obywatelskiej w dwunastym okręgu wyborczym ma być Bogdan Zdrojewski. Z informacji opublikowanych dziś przez Rzeczpospolitą wynika, że o mandaty europosłanek powalczą także obecna posłanka Sylwia Bielawska oraz prezes Zamku Książ Anna Żabska.

Dwunasty okręg wyborczy obejmuje dwa województwa – dolnośląskie i opolskie. Liderem ma być Bogdan Zdrojewski. Urodzony w Kłodzku polityk i samorządowiec był w przeszłości ministrem kultury i dziedzictwa narodowego w dwóch rządach Donalda Tuska, prezydentem Wrocławia, senatorem, eurodeputowanym, a obecnie jest posłem w polskim Parlamencie.

Na trzeciej pozycji, jak wynika z list opublikowanych przez Rzeczpospolitą, znalazła się Sylwia Bielawska. Obecna posłanka w czasie jesiennych wyborów startując z piątego miejsca z listy KO zdobyła ponad 17 tysięcy głosów. Wcześniej zajmowała stanowisko wiceprezydenta Wałbrzycha. Sylwia Bielawska startowała w wyborach do Sejmu, jako kandydatka niezależna.

REKLAMA

Na szóstej pozycji znalazł się Emilian Bera, obecny burmistrz Jawora.

Na dziesiątej pozycji na liście do Parlamentu Europejskiego w dwunastym okręgu wyborczym ma znaleźć się Anna Żabska, prezes Zamku Książ. Wcześniej Żabska była związana ze Starą Kopalnią, ale pracowała także w wałbrzyskim ratuszu.

Jak informuje Rzeczpospolita, pełne listy kandydatów z ramienia Koalicji Obywatelskiej zatwierdziła dziś rada krajowa KO.

Wybory do Parlamentu Europejskiego za 45 dni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 kwietnia 2024 16:39
`